reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Puls z Archiwum Cyfrowym. Przymiarka do Puls HD?

dodano: 2013-10-15 13:25 | aktualizacja: 2013-10-15 14:58
autor: AdamekAdam | źródło: TV Puls

TV Puls Telewizja Puls do końca 2013 roku uruchomi nowoczesne Archiwum Cyfrowe. Nowe rozwiązanie umożliwi firmie całkowicie beztaśmową produkcję, co znacznie zwiększy wydajność produkcyjną Telewizji Puls i podniesie jakość techniczną emitowanych treści. Nowy system zapewni również Telewizji Puls możliwość pracy z materiałami w jakości HD. Tworzona instalacja w jej początkowym kształcie będzie zdolna pomieścić ponad 1 PB (Peta Bajt) danych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wdrażane przez Telewizję Puls rozwiązanie zapewni produkcję bez wewnętrznego obiegu taśm, co umożliwi m.in. wzrost ilości przyjmowanych od dystrybutorów materiałów, ich szybsze przygotowanie do emisji, m.in. błyskawiczne opracowania materiałów w polskich wersjach językowych, w wersjach dla niewidomych i niedowidzących (audiodeskrypcja) oraz dla niedosłyszących (wersja z napisami).

Tworzona instalacja w jej początkowym kształcie będzie zdolna pomieścić ponad 1 PB (Peta Bajt) danych. Pozwoli to na optymalizację procesów związanych z produkcją, archiwizacją oraz emisją materiałów. Nowy system zapewni również Telewizji Puls możliwość pracy z materiałami w jakości HD. Inwestycja w Archiwum Cyfrowe jest związana z dynamicznym rozwojem Telewizji Puls, której kanały TV Puls i PULS 2 zdobywają coraz większe udziały rynkowe. Nowe rozwiązanie pod względem innowacyjności uplasuje Telewizję Puls w ścisłej czołówce stacji telewizyjnych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Wraz z dynamicznym rozwojem inwestujemy nie tylko w ofertę programową, ale również innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym będziemy mogli pokazać tę ofertę w jeszcze lepszej jakości obrazu i dźwięku. Wierzymy, że nasi widzowie to docenią – mówi Mariusz Kołodziejski, Dyrektor ds. Technicznych Telewizji Puls.

Telewizja Puls realizuje projekt we współpracy z firmą SAD, integratorem nowoczesnych rozwiązań z dziedziny technologii telewizyjnych. Firma ma na swoim koncie realizacje podobnych wdrożeń dla największych marek telewizyjnych w Polsce, takich jak: CANAL+ Cyfrowy, Orange, TVP, TVN24 i wielu innych.

Archiwum Cyfrowe, które tworzymy, to instalacja oparta o najnowocześniejsze rozwiązania. Pozwolą na realizację planów Telewizji Puls dotyczących wdrożenia w pełni automatycznego procesu beztaśmowej produkcji. To kolejny tego typu projekt realizowany przez SAD. Cieszymy się, że możemy go realizować dla Telewizji Puls – mówi Bartosz Sułek, Dyrektor Sprzedaży SAD sp. z o.o.

Dariusz Dąbski, prezes TV Puls, w wywiadzie dla satkurier.pl poinformował, że TV Puls HD może ruszyć najwcześniej na przełomie 2013/2014 (więcej tutaj).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama