reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ABC: Programy z archiwum, ale będą też nowe

dodano: 2013-08-25 20:00 | aktualizacja: 2013-08-26 07:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: dziennik.pl/satkurier.pl

TVP Juliusz Braun, w rozmowie z serwisem dziennik.pl, mówił o najbliższych planach nadawcy związanych ze startem nowych ramówek poszczególnych anten, o uruchomieniu nowych kanałów: TVP Info, TVP Regionalna, które ruszą już w wrześniu 2013 roku, a także o przygotowywanym do startu TVP ABC, który ma pojawić się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wrześniu br. z TVP1 (TVP1 HD) do TVP Kultura przeniesiona zostanie „Wieczorynka" (więcej tutaj).

- Niedawno byłem w Pradze, na 60-lecie tamtejszej telewizji i pan prezes powiedział mi, że jego pierwszą trafną, a jednocześnie mocno krytykowaną decyzją, była likwidacja wieczornego pasma dla dzieci... - powiedział serwisowi dziennik.pl Juliusz Braun, prezes TVP.

Jak zauważa dziennik.pl, w efekcie jesienna oferta TVP dla dzieci jest - delikatnie rzecz ujmując - uboga.

- Dlatego słuszną decyzję podjęła KRRiT, że dała nam koncesję na kanał dziecięcy. Młodzi widzowie oglądają dziś kanały tematyczne, albo to, czego nie powinni. Nie będę tu wymieniał tytułów popołudniowych programów stacji komercyjnych... Teraz trzeba pomyśleć, skąd wziąć pieniądze na wypełnienie ramówki kanału dla najmłodszych, żeby nie składała się ona tylko z programów archiwalnych - powiedział serwisowi dziennik.pl Juliusz Braun.

Inaczej skończy się na kolejnym kanale z powtórkami - stwierdza dziennik.pl.

- Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że 10 minutowa animacja kosztuje więcej niż 40-minutowy serial. To straszliwe koszty. Mimo tego zamierzamy produkować nowe rzeczy, ale w początkowym okresie oprzemy się na telewizyjnych archiwach. Co wcale nie jest złym rozwiązaniem, bo nasze archiwa są bardzo bogate - powiedział serwisowi dziennik.pl Juliusz Braun.

TVP ABC to nowy kanał Telewizji Polskiej skierowany do najmłodszych widzów. Jego start planowany jest w 2014 roku. W drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) otrzymał on miejsce przeznaczone dla kanału dziecięcego (więcej tutaj i tutaj). W rywalizacji pokonał również planowany kanał Polsat Kids (więcej tutaj).

Obecnie w portfolio Telewizji Polskiej są następujące kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP HD, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Rozrywka, internetowy TVP Parlament, TVP Żagle, TVP Info i programy 16 ośrodków regionalnych TVP. W przygotowaniu są: nowe TVP Info, TVP Regionalna, TVP Dokument i dziecięcy TVP ABC. W połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, przez krótki czas, TVP nadawała również kanał Tylko Muzyka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...
reklama