reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-12-09 - 2022-12-10

Walka Adamek vs Guinn: O zamieszaniu Polsat vs TVP

dodano: 2013-08-05 12:46 | aktualizacja: 2013-08-05 15:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl/satkurier.pl/TVP

Tomasz Adamek Walka Tomasza Adamka z Dominickiem Guinnem wywołała trochę zamieszania w polskich mediach. Przypomnijmy, iż według pierwszych zapowiedzi (z 19 lipca br.) walka miała zostać pokazana na antenach Polsatu (więcej tutaj). 2 sierpnia br. Telewizja Polska poinformowała natomiast, iż pojedynek zobaczymy w TVP2, TVP2 HD i TVP Sport (więcej tutaj). Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, Polsat zdementował te informacje (więcej tutaj). Ostatecznie to właśnie w kanałach Polsatu pokazano walkę, a TVP wycofała informację prasową o pojedynku (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP, poinformował serwis press.pl, że w piątek, 2 sierpnia 2013 roku o godzinie 17:30 e-mail od właścicieli praw do transmisji informował, że nadawca publiczny może pokazać walkę na żywo.

- Kilka godzin później ta wiadomość przez to samo źródło została zdementowana. Nie wiemy kto, na jakim szczeblu i dlaczego zrobił ten błąd - powiedział serwisowi press.pl Jacek Rakowiecki. - Właściciel praw chce nam zrekompensować to zamieszanie, ale to, w jaki sposób, będziemy dopiero ustalać - dodał.

Aktualizacja

Oficjalny komunikat prasowy TVP, pt. „Wyjaśnienie w sprawie praw do walki Tomasza Adamka”:

Telewizja Polska otrzymała w piątek 2 sierpnia br. potwierdzenie akceptujące ofertę TVP na prawa medialne do walki Tomasza Adamka. Kilka godzin później zagraniczny kontrahent wycofał swoją propozycję.

Telewizja Polska negocjowała prawa medialne do walki Tomasza Adamka przez poprzedni tydzień. Renomowany kontrahent zapewniał, że posiada do niej prawa i działa z upoważnienia firmy, która była właścicielem licencji. TVP otrzymała dwukrotnie pisemne potwierdzenie. Właściciel licencji gwarantował, że TVP może otrzymać wyłączne prawa medialne do tej walki na wszelkich możliwych polach (telewizja, Internet, mobile) na terenie Polski. W piątek 2 sierpnia, tuż po godzinie 17.00, TVP dostała oficjalne potwierdzenie przyjęcia jej oferty finansowej. Dysponując pisemnym potwierdzeniem i mając na uwadze jak mało czasu zostało do walki, podjęto działania promocyjne (m.in. wysłanie drogą internetową informacji prasowej).

Niestety, kilka godzin później Telewizja Polska została poinformowana przez kontrahenta o problemach. Firma – właściciel licencji – cofnął swoją ofertę, mimo wcześniejszego przesłania gwarancji. Dlatego TVP wycofała informację prasową.

Kontrahent, działający na rynku od kilkunastu lat, przeprosił TVP za zaistniałą sytuację, która zdarzyła się mu po raz pierwszy – posiadał przecież pisemne potwierdzenia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty walki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...