reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat W5 wypróbowany

dodano: 2003-03-13 16:11 | aktualizacja: 2003-03-13 16:26
autor: Janusz Sulisz | źródło:

eutelsat_logo_good.jpg Najnowszy satelita Eutelsat W5 został wypróbowany juz podczas poważnej imprezy sportowej podczas transmisji na żywo zawodów Grand Prix Australii Formuły 1. Przekaz dla niemieckiej Premiere odbył się tylko przy pomocy tego jednego satelity wprost z Melbourne do Europy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy satelita Eutelsatu W5 oficjalnie zopoczątkował rozszerzenie strefy działania europejskiego operatora na południowo-wschodnią Australię. Odbyło się to za sprawą transmisji Grand Prix Formuły 1 na żywo z Melbourne do Europy.

Transmisję przeprowadzono dla niemieckiej płatnej platformy Premiere, która nadaje do sieci kablowych i odbiorców indywidualnych w Niemczech i Austrii. Firma MTI, która zapewnia usługi nadawcze dla Premiere nadawała cztery sygnały cyfrowe bezpośrednio z australijskiego Grand Prix za pośrednictwem ruchomej anteny do swojego teleportu w Monachium. Cztery sygnały, oferujące wybór pomiędzy kamerami filmującymi z różnych pozycji zostały włączone do programu Premiere na żywo.

Prezes Eutelsata, Giuliano Berretta powiedział:
"Cieszymy się, że możemy obecnie oferować klientom możliwość połączenia Europy z Australią drogą satelitarną w tzw. trybie jednoskokowym",

dodając:
"Wraz z wystrzeleniem w ciągu ostatnich 18 miesięcy satelity W5 i trzech satelitów serii ATLANTIC BIRD™ Eutelsat rozszerzył zasięg swoich usług z Atlantyku wprost na Pacyfik. Ta ekspansja geograficzna daje nam rosnącą bazę klientów i zapotrzebowanie na łączność regionalną i międzykontynentalną".


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...