reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kabel Deutschland przejdzie w ręce Vodafone

dodano: 2013-06-25 10:55 | aktualizacja: 2013-06-25 12:53
autor: Anita Dąbek | źródło: Kabel Deutschland / Forsal / Inf. własna

kabel_deutschland_logo_de.jpg Brytyjska Vodafone Group zamierza nabyć niemiecką sieć kablową Kabel Deutschland. Wartość planowanej transakcji wynosi 7,7 mld euro (87 dol. za jedną akcję). Transakcja ma być realizowana w formie dobrowolnego przetargu publicznego 84,50 euro za akcję w gotówce plus wypłaty dywidendy planowanej przez Kabel Deutschland za rok obrotowy 2012/13 w wysokości 2,50 euro za akcję.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarząd i rada nadzorcza Kabel Deutschland są zainteresowani ofertą. Wierzą, że połączenie z Vodafone zapowiada bardzo atrakcyjne długoterminowe korzyści dla obu firm, ich klientów, personelu oraz akcjonariuszy. Zapowiedź przeprowadzenia transakcji została poprzedzona rozmowami między obiema firmami. W trakcie tych rozmów, obie strony podpisały umowę o połączeniu biznesów, co zostało już zatwierdzone przez właściwe rady.

W rozmowach strony uzgodniły, że pozycja rynkowa Kabel Deutschland i zakres usług, jakie oferuje, zostaną wzmocnione przez połączenie z Vodafone. W ramach Vodafone Group, Kabel Deutschland pozostanie odrębnym podmiotem z siedzibą w Unterfoehring (w pobliżu Monachium). W ramach umowy połączenia, zarząd Kabel Deutschland będzie odpowiedzialny w przyszłości za całą działalność telefonii stacjonarnej z klientami detalicznymi Vodafone w Niemczech, w tym rozwój produktu i sprzedaży w tym segmencie.

Zakup Kabel Deutschland, największego w Niemczech operatora telewizji kablowej, pozwoli brytyjskiej grupie zdobyć dostęp do 8,5 mln podłączonych do jego sieci gospodarstw domowych – potencjalnych odbiorców łączonych pakietów telewizji, Internetu i telefonu.

Vodafone walczyło o zakup Kabel Deutschland z firmą Liberty Global, należącą do miliardera Johna Malone’a, który w ubiegłym tygodniu złożył wstępną ofertę zakupu.

Przypomnijmy, że w lutym 2012 roku operator Kabel Deutschland zakończył satelitarną dystrybucję programów na ostatnich trzech transponderach na satelicie ASTRA 3A (23,5°E), których używał do dystrybucji kanałów SD i HD w swoich sieciach. 1 lutego 2012 roku operator KDG opuścił łącznie 13 dzierżawionych transponderów na satelicie ASTRA 3A. Pozostałe trzy zostały wyłączone tydzień później.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...