reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Marszałek potępi TVN? Będzie sejmowy zakaz?

dodano: 2013-05-29 09:13 | aktualizacja: 2013-05-29 10:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: niezalezna.pl/wprost.pl/tvn24.pl

TVN24 Nie milkną echa po wywiadzie dla TVN24, którego na żywo udzieliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Krystyna Pawłowicz Jarosławowi Kuźniarowi. Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, składający się z pięciu posłów PiS i jednego z Solidarnej Polski (SP), zwrócił się właśnie do marszałek Sejmu Ewy Kopacz w liście otwartym, w którym wyraża swoje oburzenie z powodu nasilających się przypadków bulwersujących zachowań mediów i apeluje o rozważenie możliwości ograniczenia dostępu do Sejmu dziennikarzom, którzy naruszają zasady etyki dziennikarskiej. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
22 maja 2013 roku, we „Wstajesz i wiesz”, poranku TVN24, Jarosław Kuźniar przeprowadził wywiad na żywo z posłanką Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Krystyną Pawłowicz. Rozmowa dotyczyła „Marszu Szmat”, który przeszedł 18 maja 2013 roku przez Warszawę w obronie ofiar przemocy seksualnej. Według posłanki, późniejsza prezentacja fragmentów wywiadu w TVN24 i w „Faktach TVN” została zmanipulowana, gdyż miała sugerować, że wulgarne słowa, których użyła, są jej. Tymczasem ona, jak twierdzi, tylko cytowała zaproszenie na marsz, a fragment mówiący o tym, że to cytat nie został wyemitowany. W liście skierowanym do Adama Pieczyńskiego, redaktora naczelnego TVN24, domaga się więc, żeby „Fakty TVN” w ciągu tygodnia wyemitowały na początku wydania sprostowanie, w którym redakcja przeprosi ją i przyzna m.in., że „dokonała manipulacji zarejestrowanego materiału". Według TVN24 do manipulacji nie doszło, a zainteresowani mogą zapoznać się z całym wywiadem, który umieszczony jest na stronie internetowej stacji.

Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy zwrócił się w tej sprawie w liście otwartym do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

- Dnia 22 maja 2013 roku w TVN24 ukazał się wywiad z panią poseł Krystyną Pawłowicz, nagrany w gmachu Sejmu i zmanipulowany co do treści w następnych przekazach. Wypaczana jej wypowiedź, którą ktoś z redakcji TVN przygotował, to obraz rażącej sprzeczności z zasadami dziennikarskiego obiektywizmu. W zaistniałej sytuacji Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, zdając sobie sprawę jak ważny jest rzetelny przekaz, również dla jednoczącej się Unii Europejskiej, zwraca się z apelem do pani Marszałem o zajęcie stanowiska potępiającego zachowania mediów - czytamy w liście skierowanym do marszałek Sejmu (za niezalezna.pl).

Członkowie Zespołu apelują o rozważenie możliwości uznania za „persona non grata” w Sejmie tych dziennikarzy, którzy „wykazują się skrajnym brakiem, nie tylko dziennikarskiej etyki ale i podstawowego zachowania”.

Zapoznaj się z całością wywiadu z Krystyną Pawłowicz

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

790 zł Więcej...
reklama