reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma nc+ wystartuje wiosną 2013 roku?

dodano: 2012-12-16 09:31 | aktualizacja: 2013-01-23 17:14
autor: Łukasz Knapik/Janusz Sulisz | źródło: media2.pl/facebook/inf. wł.

CYFRA+ fuzja nka Już wkrótce platformy n i CYFRA+ połączą się i utworzą wspólną platformę pod roboczą nazwą nc+. Nie jest znana konkretna data utworzenia wspólnej platformy. Pojawiają się jednak pierwsze, niepotwierdzone informacje, iż będzie to wiosną 2013 roku. Należy zwrócić uwagę, że oficjalnie nie opublikowano jeszcze logo i oprawy graficznej nowej platformy. Trwa przegląd stanu posiadania platformy nc+, przede wszystkim techniczny, personalny i programowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na oficjalnym profilu CYFRY+ na portalu społecznościowym Facebook Jedyny Taki poinformował swoich użytkowników, że:

- Wszystkiego się dowiecie w swoim czasie - wspólna oferta będzie dopiero od kwietnia 2013, więc jest jeszcze chwila.

Tak dokładnej daty nie potwierdzają jednak przedstawiciele nc+:

- Nowa oferta zostanie uruchomiona na wiosnę. Absolutnie nie potwierdzam żadnych innych, bardziej szczegółowych informacji dotyczących terminu jej udostępnienia - wyjaśnia Michał Stryjecki, p.o. Dyrektora ds. Public Relations nc+.

Przypomnijmy, iż obie platformy współpracują już ze sobą.

Współpraca obu nadawców to efekt przejęcia przez CANAL+ platformy n i udziałów w Grupie TVN:

- Od kilku tygodni kanał Planete+ (Planete+ HD) jest sponsorem wybranych audycji w telewizji TVN24 (TVN24 HD);
- 7 grudnia 2012 roku kanał CANAL+ Sport (CANAL+ Sport HD) rozpoczął emisję bramek z ostatniej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów, Ligi Europy UEFA i włoskiej Serie A, do których prawa ma ITI;
- Fragmenty meczów lig zagranicznych, do których prawa ma CANAL+, zobaczą widzowie nSport (nSport HD);
- Na antenie CANAL+ (CANAL+ HD) i nPremium HD 25 grudnia 2012 roku zostanie wyemitowany film „List do M.” , którego producentem jest telewizja TVN;
-
Od stycznia 2013 roku sprzedażą czasu reklamowego we wszystkich kanałach spod znaku CANAL+ i stacjach tematycznych spółki CANAL+ Cyfrowy zajmie się Premium TV - projekt TVN Media.

Kto pokieruje nową platformą nc+?

Trwają przetasowania personalne w platformach n i CYFRA+, by wyłonić najlepszych ludzi:

- Wiadomo, że Prezesem i Dyrektorem Generalnym, ku zaskoczeniu, został  Julien Verley , a nie Markus Tellenbach - nadal jest Prezesem Grupy TVN, co umacnia tę markę;

- Wybrano aż czworo członków Zarządu platformy nc+:

* Beata Mońka (Wiceprezes Business Affairs, Communication, Branding) - była Prezes spółki CANAL+ Cyfrowy SA, operatora CYFRY+, mocną ręką postawiła CYFRĘ+ na nogi, zna realia biznesowe w Polsce, więc nie popełni błędu zachłyśnięcia się nowym podmiotem, bo rynek pay-tv w Polsce jest trudny, widać kryzys, a rywal (Cyfrowy Polsat) nie odpuści tak łatwo;
* Christian Anting (Wiceprezes ds. Programowych i Produktu) - były COO i WicePrezydent ITI Neovision - programowo w stylu TVN - wszystko profesjonalnie i zawodowo!
* Nicolas Dandoy (Wiceprezes ds. Finansowych), były Dyrektor ds. Finansowych w CANAL+ Cyfrowy SA oraz Dyrektor ds. wewnętrznej kontroli finansowej grupy CANAL+, co świadczy, że CANAL+ będzie trzymał finanse w rękach. Dandoy wcześniej raportował bezpośrednio Beacie Mońce oraz Julienowi Verley.
* Artur Przybysz (Wiceprezes ds. Sprzedaży i Logistyki) - byłego Wiceprezesa spółki ITI Neovision, operatora platformy n - świadczy to o utrzymaniu pewnych porządków w sprzedaży, dystrybucji i logistyce przyszłej platformy wg pomysłów z n-ki. Zapewne już trwa ciche sprawdzanie sieci dystrybucji obu platform, tak aby zoptymalizować ją do nowych warunków. Nim to się nie stanie, nie ma mowy o nowej ofercie.

- Wiadomo, że Jarosław Kordalewski - były członek Zarządu CANAL+ Cyfrowy SA został - podobnie jak w CYFRZE+) Executive Director TV Technology & IT Systems (Dyrektor Wykonawczy ds. Systemów i Technologii), czyli szefem technologicznym nc+, który będzie zarządzał uplinkiem, emisją i systemami dostępu warunkowego. To oznacza, że wszystko będzie w należytym porządku - bez żadnej prowizorki - solidnie poukładane i z sensem.

- Odszedł Grzegorz Bruski, były członek Zarządu CANAL+ Cyfrowy SA oraz Commercial Chief Officer. Prawdopodobnie szefem sprzedaży nc+ będzie Remigiusz Bolek, który ma podlegać pod Artura Przybysza.

Wkrótce więcej informacji na temat platformy nc+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CYFRA+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

479 zł Więcej...