reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-06-10 - 2023-06-11

Polsat, TVP i CANAL+ chcą pokazywać ligowy żużel

dodano: 2012-11-09 11:42 | aktualizacja: 2012-11-09 13:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: Przegląd Sportowy

Żużel w TV Trwa drugi przetarg na zakup praw do pokazywania Enea Ekstraligi w latach 2013 - 2015. Oferty złożyły TVP, Polsat i CANAL+. Te same stacje rywalizowały także w pierwszym przetargu, który unieważniono, gdyż, jak pisze Przegląd Sportowy, komisja weryfikująca oferty nie była z nich zadowolona. Władze ligowe oczekiwały propozycji na poziomie 13 milionów złotych, natomiast Telewizja Polska oferowała 6 milionów złotych, a Polsat 9 milionów złotych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W przetargu żużlową ekstraklasę reprezentuje UFA, która jest pośrednikiem w negocjacjach. Bez względu jednak na to, kto wygra przetarg, w żużlowej lidze szykują się duże zmiany.

Według proponowanych zmian ma nastąpić koniec z meczami tylko w niedzielę. Coraz głośniej mówi się o tym, że spotkania będą też rozgrywane w inne dni. Pod uwagę brane są: piątek, sobota, niedziela i poniedziałek - podobnie jak w piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasie, podaje Przegląd Sportowy.

Polski Związek Motorowy (PZMot.) najchętniej sprzedałby prawa CANAL+. W PZMot. są bowiem zachwyceni transmisjami ze spotkań piłkarskiej ekstraklasy (T-Mobile Ekstraklasa) i liczą na to, że żużlowy produkt będzie równie interesujący. Z informacji Przeglądu Sportowego wynika jednak, że CANAL+ złożył ofertę progresywną - to znaczy, że w pierwszym roku chce zapłacić mniej, a dopiero w kolejnych latach zamierza wydać więcej pieniędzy.

Według Przeglądu Sportowego, w TVP  mówią , że nie stać ich na przebijanie oferty, ale gwarantują profesjonalną obsługę. Za pokazywanie żużlowej ligi w latach 2010 - 2012 Telewizja Polska zapłaciła 3,6 mln złotych. Ekstraliga nie jest jednak zadowolona ze współpracy z dotychczasowym partnerem. Narzeka się nie tyle na jakość transmisji, co na sposób jej prowadzenia, brak interesujących ekspertów (oprócz Krzysztofa Cegielskiego) i brak studia.

Druga propozycja Polsatu nie jest już tak dobra jak pierwsza - pisze Przegląd Sportowy. W tym przypadku ważne mogą być jednak wyniki oglądalności. Tegoroczny finał rozgrywek w TVP Sport obejrzało około 300 tysięcy widzów, natomiast w sportowych kanałach Polsatu jedno z ostatnich spotkań siatkarskich Jastrzębskiego Węgla miał oglądalność na poziomie 450 tysięcy. Polsat proponuje pokazywanie żużlowej ekstraligi w kanałach Polsat Sport, Polsat Sport HD i powszechnie dostępnym TV4.

Gdzie zobaczymy spotkania Enea Ekstraligi - dowiemy się wkrótce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...