reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szef frakcji EFD w PE w obronie TV Trwam

dodano: 2012-10-05 12:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: naszdziennik.pl/radiomaryja.pl/niedziela.pl/satkurier.pl/informacje własne

TV Trwam Nigel Farage, przewodniczący frakcji Europa Wolności i Demokracji (Europe of Freedom and Democracy - EFD) w Parlamencie Europejskim (PE), pod koniec września br. wystosował list do szefów wszystkich grup parlamentarnych w europarlamencie w obronie TV Trwam i zaproponował przyłączenie się do apelu do polskiego rządu o przywrócenie wolności mediów i zaprzestanie dyskryminacji mediów katolickich w Polsce. Jest to już kolejny raz, gdy w Parlamencie Europejskim mówi się o TV Trwam.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poniżej treść wystąpienia (za naszdziennik.pl):

Pragnę mocno zaprotestować przeciwko dyskryminacyjnemu i represyjnemu traktowaniu TV Trwam przez polski rząd oraz wyrazić moje pełne poparcie dla ojca Tadeusza Rydzyka i jego walki o wolność mediów w Polsce.

Decyzja o wykluczeniu TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - pomimo wielomilionowej widowni, wieloletniego doświadczenia oraz znakomitej kondycji finansowej - powoduje powstanie istotnych pytań o generalnie wolność mediów w Polsce.

TV Trwam prezentuje konsekwentną wizję konserwatywną, opozycyjną do programu obecnego rządu Platformy Obywatelskiej. Zważywszy, że nowi członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostali wybrani przez rządzące partie, wyraźnie widzimy polityczny kontekst dyskryminacyjnego traktowania TV Trwam.

Grupa Europy Wolności i Demokracji była zawsze i konsekwentnie za wolnością słowa i wolnością mediów. W czerwcu 2012 roku europoseł Zbigniew Ziobro (EWD) zorganizował wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim w sprawie dyskryminacji TV Trwam przez rząd, by wyrazić rosnące zaniepokojenie polityką obecnego rządu w odniesieniu do niezależnych mediów.

Do tej pory ponad 2 miliony osób podpisało petycję przeciwko rządowym próbom ograniczenia działalności TV Trwam. W tę sobotę tysiące ludzi będzie maszerować ulicami Warszawy w poparciu dla TV Trwam i przeciwko naruszaniu wolności słowa w Polsce (list został wystosowany przed ostatnim marszem w Warszawie w obronie TV Trwam, który odbył się 29 września br. -
więcej tutaj - red.).

Wierzę, że demonstrujący usłyszą przesłanie, które niniejszym do Państwa kieruję i w którym chciałbym ich zachęcić do walki o wolność słowa i demokracji w Polsce.

Apeluję do wszystkich pozostałych grup politycznych w Parlamencie Europejskim o podpisanie niniejszego listu i przyłączenie się do mojego apelu do polskiego rządu o przywrócenie wolności mediów i zaprzestanie dyskryminacji mediów katolickich w Polsce. Niezależnie od tego, czy podzielamy poglądy o. Rydzyka i katolickiej TV Trwam, obecna sytuacja mediów w Polsce niewątpliwie nie spełnia uznanych, demokratycznych standardów i powinna być przedmiotem troski wszystkich z nas.


Nigel Farage to brytyjski eurodeputowany. Jest przewodniczącym Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (z angielskiego United Kingdom Independence Party - UKIP) i szefem frakcji Europa Wolności i Demokracji (z angielskiego Europe of Freedom and Democracy - EFD) w Parlamencie Europejskim (PE). Do frakcji należy także Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry.

Przypomnijmy, iż nie jest to już pierwszy raz, gdy w Parlamencie Europejskim mówi się o TV Trwam. 5 czerwca br. w PE odbyło się wysłuchanie publiczne w sprawie dyskryminacji tej stacji (a także manifestacja na ulicach Brukseli - więcej tutaj), które zorganizowali eurodeputowani Solidarnej Polski (SP) i Prawa i Sprawiedliwości (PiS). (więcej tutaj) Natomiast w lipcu br. Renate Sommer, niemiecka eurodeputowana (Chrześcijańscy Demokraci, z niemieckiego Christlich Demokratische Union Deutschlands - CDU) z Europejskiej Partii Ludowej (z angielskiego EPP Group - Group of the European People's Party), największej frakcji w Parlamencie Europejskim, do której należą m.in. eurodeputowani Platformy Obywatelskiej (PO) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), złożyła zapytanie do Komisji Europejskiej (KE) dotyczące odmówienia koncesji TV Trwam na nadawanie na cyfrowym multipleksie (MUX1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...

Multiswitch Triax TMS 5x8P

Markowy (duński) multiswitch Triax TMS 5x8P rozdziela sygnał niezależnie z...

260 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...
reklama