reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Będzie bojkot meczu Czarnogóra - Polska w PPV?

dodano: 2012-09-04 14:32 | aktualizacja: 2012-09-05 16:26
autor: Anita Dąbek | źródło: interia.pl / wp.pl / Gazeta Wyborcza / sport.pl

Polska Niestety, informacje o konieczności zapłacenia za możliwość obejrzenia meczu Polski z Czarnogórą, zostały potwierdzone. W piątek, 7 września 2012 roku od godz. 20:30 rozegrany zostanie mecz z udziałem naszej reprezentacji. Żadna z telewizji, ani w Polsce, ani w Europie, nie przewiduje transmisji na żywo z tego spotkania, poza czarnogórską TV CG 2, która nie jest dostępna w przekazie satelitarnym. Jedyną możliwością obejrzenia tego meczu będzie płatna transmisja PPV w Cyfrowym Polsacie, CYFRZE+, telewizji n, UPC i innych sieciach. Nieoficjalnie mówi się o kwocie ok. 20 zł.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pewną alternatywą może być relacja na żywo w Polskim Radiu - bezpłatna - na antenie radiowej Jedynki kibice piłkarscy będą mogli wysłuchać transmisji z tego meczu.

Andrzej Placzyński, prezes firmy Sportfive, która jest właścicielem praw transmisyjnych biało-czerwonych, potwierdził, że mecz Czarnogóra - Polska zostanie pokazany w trzech ww. platformach satelitarnych, a także w UPC i u kilku innych operatorów kablowych. Nie potwierdza jednak kwoty, podkreślając, że Sportfive jest w trakcie jej dogadywania. Placzyński dodał, że sprawa sprzedaży praw do transmisji z meczów kadry była już uzgodniona z TVP, jednak jej przedstawiciele w ostatniej chwili zmienili zdanie.

Juliusz Braun, prezes TVP, nie pozostawił sprawy bez komentarza - powiedział „Gazecie Wyborczej”, że firma Sporfive za sprzedaż praw do 23 meczów kadry zażądała kwotę kilkadziesiąt mln zł. Jego zdaniem to „absurdalnie wysokie” oczekiwania. Dodał, że gdyby sytuacja finansowa TVP była znacznie lepsza, też można by się zastanawiać, czy z abonamentu dopłacać do meczów polskiej reprezentacji. Zdaniem Andrzeja Placzyńskiego, prezes TVP kwoty te wziął sobie z sufitu, ale nie chce mówić o szczegółach, bo to tajemnica handlowa. Prezes Sportfive przyznał, że sprzedaż praw kilku platformom cyfrowym dla jego firmy może być korzystna, choć zaznacza, że nie to jest dla niego najważniejsze.

Co z następnymi meczami reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata?
Czy są szanse, że kibice zobaczą je za darmo w TVP? Placzyński powiedział, że z jego wiedzy wynika, że w TVP kibice nie zobaczą wtorkowego meczu z Mołdawią. Dodał, że jednak wciąż są perspektywy, że będą mogli obejrzeć w niej kolejne spotkania eliminacji mistrzostw świata, a w tym październikowy mecz z Anglią.

Dla Juliusza Brauna zastanawiające jest to, że polski związek sportowy z polską telewizją negocjuje poprzez niemiecką spółkę. Do tego stwierdził, że reklamy nadawane przy tych meczach nie pokryłyby takiego wydatku.

Teraz to, co w tym wszystkim najciekawsze, a mianowicie Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców zaapelował, by nie korzystać z transmisji meczów reprezentacji Polski w systemie PPV.

- Po raz kolejny ludzie związani z polską piłką traktują drużynę narodową jak towar wystawiany na sprzedaż - napisano w komunikacie zamieszczonym na facebooku przez stowarzyszenie kibiców Wiara Lecha. Związek stowarzyszeń kibiców zaapelował do władz PZPN, TVP oraz spółki Sportfive o natychmiastową zmianę decyzji, a do wszystkich kibiców - o bojkot PPV. Jeśli zadziała facebook i bojkot kibiców się powiedzie, co jest bardzo prawdopodobne, to nauczkę może dostać nie tylko Sportfive, ale też platformy i kablówki. Z drugiej strony Sportfive musi sobie zdać sprawę, że transmisja meczu "polskich kopaczy piłki" ma się nijak do transmisji meczu klasy Gran Derbi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Anita Kaźmierska


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...