reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelity Telkom-3 i Express-MD2 utracone [wideo]

dodano: 2012-08-07 10:47 | aktualizacja: 2012-08-07 11:14
autor: Anita Dąbek | źródło: Roskosmos / RIAN

Rosja Rakiecie nośnej Proton M / Breeze M nie udało się umieścić dwóch satelitów na określonej orbicie przejściowej po udanym starcie w poniedziałek, 6 sierpnia 2012 roku. Na pokładzie rakiety znajdowały się satelity Telkom-3 i Express MD2. Według wstępnych danych, Breeze M odpalił swoje silniki w zaplanowanym czasie, ale pracowały one tylko 7 sekund zamiast zaprogramowanych 18 minut i 5 sekund.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szanse, że satelity zostaną oddzielone od Breeze M i osiągną wyznaczoną orbitę są praktycznie nieistniejące, powiedział nieoficjalnie jeden z ekspertów w branży kosmicznej. Górny człon wraz z dwoma satelitami stanowi w chwili obecnej tzw. kosmiczny śmieć, zagrażający innym statkom kosmicznym.

Starty rakiet nośnych Proton zostaną na razie zawieszone. Przypomnijmy, że nieprawidłowe działanie Breeze M doprowadziło do utraty satelity telekomunikacyjnego Express-AM4 w sierpniu 2011 roku.

Satelita Telkom-3 został zbudowany przez spółkę ISS im. Reszetniewa. Jego urządzenia telekomunikacyjne zostały dostarczone przez Thales Alenia Space. Jest wyposażony w 42 transpondery pasma C i Ku dla indonezyjskich klientów. To był pierwszy raz, kiedy Indonezja kupiła satelitę od Rosji.

Express-MD2 to mały satelita komunikacyjny, zaprojektowany i wyprodukowany przez Centrum Kosmiczne im. Chruniczewa dla rosyjskiej spółki RSCC. Satelita posiada 8 transponderów pasma C i 1 pasma L.

Tak wyglądał start rakiety Proton w dniu 6 sierpnia 2012 roku:Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 52 DAB+ Antracyt

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik i budzik....

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...