reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Platforma n bliska 1 mln abonentów

dodano: 2012-05-11 10:57 | aktualizacja: 2012-05-11 11:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVN wyniki

n nka Przychody płatnej platformy n wzrosły o 28 mln zł w pierwszym kwartale 2012 roku, o 16% rok do roku. Kluczowym czynnikiem tej poprawy był wzrost bazy abonentów platformy n w tempie 16% rok do roku, do poziomu 966.000. Na koniec 2011 roku było ich 929.000. W pierwszym kwartale przyrost netto nowych abonentów wyniósł 37 tysięcy, o 47% więcej w porównaniu z 25 tysiącami rok wcześniej, przy poziomie wskaźnika odejść abonentów za ostatnie 12 miesięcy wynoszącym 14% w porównaniu z 19,9% w pierwszym kwartale 2011 roku. W efekcie usługi post-paid przyczyniły się do wzrostu przychodów o 23 miliony zł, czyli o 14% rok do roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Aktywna baza klientów usług pre-paid (TNK i NNK) wzrosła rok do roku o 10% i osiągnęła 324 tysięcy klientów, z których 83 tysiące stanowili klienci oferty HD – ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Na podstawie takiego wzrostu bazy klientów oferty HD (NNK), w połączeniu z 25% wzrostem ARPU tej oferty, przychody z usług pre-paid wzrosły w pierwszym kwartale o 5 mln zł rok do roku, tj. o 36%.

EBITDA zmniejszyła się o 4 mln zł rok do roku osiągając - 6 mln zł w pierwszym kwartale. Spadek ten był wyłącznie wynikiem wyższych kosztów programowych, częściowo związanych ze wzrostem bazy abonenckiej, a częściowo z umowami na wyłączność z wytwórnią filmową 20th Century Fox i niezależnym polskim dystrybutorem filmowym - firmą Monolith, podpisanymi w ubiegłym roku, ale wchodzącymi w życie od stycznia bieżącego roku.

Interesujące co przy okazji publikacji wyników Grupy TVN na temat platformy n i Onetu powiedział Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN :

- Wyniki Grupy w I kwartale są efektem dalszych świetnych osiągnięć platformy n, częściowo skompensowanych wpływem osłabienia rynku reklamowego na segmenty telewizyjny i online. Ogłoszone pod koniec zeszłego roku połączenie platformy n z CYFRĄ+ jest nadal w trakcie analizy przez regulatora i oczekujemy zamknięcia tej transakcji pod koniec trzeciego kwartału. Na koniec, chciałbym zapewnić naszych akcjonariuszy, że w przypadku dojścia do korzystnego porozumienia w sprawie sprzedaży Onet, Zarząd zamierza znacząco zmniejszyć zadłużenie Grupy TVN i tym samym poprawić generowane przepływy pieniężne.

Kluczowe osiągnięcia operacyjne w I kwartale dotyczące platformy n:

- Baza abonentów platformy n osiągnęła 966.000 przy 37 tysiącach wzrostu netto w I kwartale – o 47% wyższym niż 25 tysięcy osiągnięte rok wcześniej i najwyższym wśród platform satelitarnych.
- Głównymi czynnikami wzrostu były: rosnące wykorzystanie współpracy z Orange Polska i dalsza poprawa zarządzania
retencją klientów.
- Połączenie platformy n i CYFRA+ nadal analizowane przez regulatora - ostateczne zamknięcie transakcji spodziewane jest pod koniec trzeciego kwartału 2012.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...