reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurotel przejmie sieć sprzedaży telewizji n

dodano: 2012-04-16 16:36 | aktualizacja: 2012-04-16 16:41
autor: Anita Dąbek | źródło: Eurotel

n nka Grupa Eurotel zwiększa dywersyfikację źródeł przychodów dzięki nowej akwizycji, dokonanej w ramach sieci sprzedaży telewizji n. Po transakcji ze spółką Solex, Eurotel SA będzie zarządzał w sumie 68 punktami sprzedaży telewizji n. Stawia to spółkę w grupie największych partnerów ITI Neovision, operatora sieci n. Umowa, zawarta w dniu 13 kwietnia br. pomiędzy Eurotel SA a Solex Sp. z o.o. zakłada przeniesienie na rzecz Eurotel SA praw i obowiązków związanych z prowadzeniem sieci agencyjnej telewizji n.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa została zawarta pod warunkiem kontynuacji działalności Sieci SOLEX przez okres co najmniej 12 miesięcy od daty zawarcia umowy, oraz nie mniej niż 6 miesięcy od dnia skutecznego połączenia ITI Neovision (właściciela telewizji n) z innym podmiotem, o ile dojdzie do tego połączenia w czasie roku od dnia zawarcia umowy.

Cena za przeniesienie praw do Sieci Solex wynosi 258.300 zł brutto.

W związku z zawarciem opisanej umowy spółka Solex zobowiązała się nie prowadzić bezpośrednio lub pośrednio żadnej działalności konkurencyjnej wobec Eurotel SA, polegającej na sprzedaży towarów i usług w ramach sieci telewizji n należącej do ITI Neovision.

Eurotel finansuje tę transakcję z własnych środków obrotowych. Po uwzględnieniu punktów sprzedaży objętych umową z Solex Sp.  z o.o., Eurotel będzie operatorem w sumie 68 punktów sprzedaży telewizji n.

- Zwiększenie zaangażowania w sieć sprzedaży telewizji n to znaczące wydarzenie dla Grupy Eurotel, zmierzające do dalszej dywersyfikacji źródeł przychodów Grupy. Strategię dywersyfikacji realizujemy konsekwentnie już od dłuższego czasu, jednak w ostatnim czasie nabrała ona tempa - mówi Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotel SA. - Obecna transakcja umożliwia naszej spółce wejście do grupy największych partnerów tego operatora (ITI Neovision). Umożliwi to podniesienie efektywności działania całej sieci Eurotel w ramach sieci n, oraz zwiększa jej stabilność, zwłaszcza w kontekście przyszłej fuzji miedzy CYFRY+ i ITI Neovision. Dodatkową korzyścią z punktu widzenia Grupy Eurotel jest posiadanie działającej równolegle dużej sieci punktów sprzedaży, w której można oferować nowe produkty czy usługi, takie jak Heyah, czy telefony bezabonamentowe i akcesoria.

Eurotel SA to grupa telekomunikacyjna, współpracuje przede wszystkim z operatorami telefonii komórkowej T-Mobile i PLAY poprzez obsługę sieci salonów sprzedaży. Grupa Eurotel posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie ponad 300 salonów sprzedaży. Eurotel jest ponadto laureatem najwyższych wyróżnień i nagród operatora  T-Mobile oraz PLAY dotyczących osiąganych wyników i standardów obsługi klienta zarówno w rynku prywatnym jak i biznesowym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

250 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama