reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dwa światy, czyli niespodzianka Polsatu

dodano: 2002-05-09 11:15 | aktualizacja: 2002-05-09 11:15
autor: Piotr Witkowski | źródło:

W marcu na antenie telewizji Polsat i TV4 pojawi się nowy program typu reality show "Dwa światy". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest on wyjątkowo podobny do głośnego "Big Brother", który w polskiej wersji wystartuje w TVN już 5 marca.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najpierw odbywa się casting. Spośród tysięcy ofert wybiera się kilkanaście tych najlepszych. Są to ludzie odporni psychicznie, żądni przygody i odważni. Później wszyscy zostają zamknięci w domu - nie zwykłym, lecz wyposażonym w kamery i mikrofony.

Życie jego mieszkańców przez wiele tygodni, dzień w dzień, obserwują widzowie w całej Polsce. Co jakiś czas, poprzez głosowanie telefoniczne, wybierają osoby, które według nich powinny dom opuścić. Zwycięzca, czyli osoba, która utrzyma się do końca, otrzymuje wysoką nagrodę pieniężną.

Jest to bardzo pobieżny opis show, który dzięki łamaniu pewnych barier obyczajowych zawojował świat. Wiele miesięcy temu projekt ten postanowiła zrealizować w Polsce, z pewnymi modyfikacjami i usprawnieniami, stacja TVN.

Okazało się jednak znów, że konkurencja - w tym momencie Polsat - nie śpi. Niespodziewanie ogólnopolska stacja podała, że w połowie marca, lub nieco później, wystartuje z własnym projektem o nazwie "Dwa światy".

Na łamach mediów szefowie Polsatu uważają, że ich program w żadnym wypadku nie jest plagiatem tego, co na początku marca pojawi się w TVN. Całość "Dwóch światów" została opracowana na miejscu, w Polsce. Niestety, mimo starań, nie udało nam się połączyć z nikim z zarządu telewizji Polsat - wszyscy byli nieuchwytni.

Tego, jak będą do końca wyglądać "Dwa światy" nikt na razie nie wie. Wiadomo, że mają być dwa domy - zbudowane przez Polsat w okolicach Wrocławia - oraz większa wygrana, bo aż 1 mln złotych (w TVN połowa tej sumy). Reszta elementów będzie podobna: ludzie, którzy zamieszkają w domu i obserwujący ich za szklanym ekranem widzowie.

TVN nie wyklucza oddania sprawy do sądu. Andrzej Sołtysik, rzecznik prasowy stacji, ocenia działanie Polsatu, jako nieuczciwą konkurencję. W rozmowie z nami podkreśla, że oryginalny "Big Brother" startuje w pierwszych dniach marca, w jego stacji.

Na tym jednak nie koniec. Polsat zamierza uruchomić w ramach swojej platformy cyfrowej odrębny kanał o nazwie "Dwa światy", który przez 24 godziny na dobę relacjonowałby wydarzenia z życia zamkniętych w domu uczestników.

Programy typu reality to ogromne i kosztowne przedsięwzięcia. Gdy zdoła im się przyciągnąć widza, są dla stacji żyłą złota. Dotychczas jednak na żadnym innym rynku, na którym był obecny opracowany w Europie "Big Brother", nie doszło do sytuacji, w której w tym samy czasie u konkurencji pojawia się podobny program. U nas stało się to w dodatku bez szumnych zapowiedzi.

Polityka Polsatu nie raz już okazywała się agresywna i zaskakująca. W zeszłym roku kanały tego nadawcy uniknęły z dwóch polskich platform cyfrowych: Cyfry+ i Wizji TV. W obu przypadkach doszło do konfliktu i prób zatrzymania kanałów w pakiecie - ostatecznie Polsat można odbierać jedynie drogą naziemną, w sieciach kablowych i w ramach jego własnej paczki stacji tematycznych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...