reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: Awantury o TV Trwam w DVB-T ciąg dalszy

dodano: 2012-02-15 16:45 | aktualizacja: 2012-02-15 22:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: GW/inf. wł.

TV Trwam 2011 15 lutego ponadgodzinną awanturą o koncesję dla TV Trwam w DVB-T zakończyło się posiedzenie połączonych sejmowych Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Kontroli Państwowej. Oczywiście znów musiało pójść tylko o jedno: nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca w naziemnym, cyfrowym multipleksie DVB-T. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ta lawina protestów, awantura w Sejmie i ...walenie w meble. Czy to najlepsze metody dla zdobycie miejsca w DVB-T? Takie katolickie? "Powtórka z rozrywki" za 2 tygodnie na kolejnym posiedzeniu Komisji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

NIK skontroluje KRRiT, bo Trwam nie ma w DVB-T?

Posłowie połączonych komisji sejmowych mieli przegłosować projekt uchwały zlecającej NIK skontrolowanie KRRiT. Chodzi o koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe, której nie przyznano katolickiej Telewizji Trwam, co podczas poprzedniego posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu wywołało lawinę protestów. Posłowie spotkali się w tej sprawie po raz kolejny i po raz kolejny doszło do paraliżu obrad i podejrzanej awantury. Członkowie komisji nie wypowiadali się merytorycznie. Woleli bawić się w spory słowne dotyczące wniosków formalnych i proceduralnych - powstał typowy polski bałagan sejmowy. Kto za tym stoi?

Kto i dlaczego niszczy mienie sejmowe?

Podczas obrad komisji padały głupie wnioski, były krzyki, no i trzeba było uciszać jedną z znanych posłanek PIS-u, która jakoby miała niszczyć mienie sejmowe, czyli poselski ubaw po pachy.

Katolikom nikt głosu nie odbiera, czyli dlaczego nie ma TV Trwam w DVB-T

Po co te awantury w Sejmie? Katolikom nikt głosu nie zabiera! To proste jak konstrukcja cepa: Trwam nie ma w DVB-T, bo chytry dwa razy traci - nie chcieli wykazać się dochodami swojej Fundacji, to nic z tego nie wyszło w KRRiT, bo inni nadawcy (nawet ci wirtualni, o których nikt nawet nie słyszał) po prostu wiedzieli, o co tu chodzi.

Wśród tej awantury cisza nastała, bo wystarczyła krótka wypowiedź dyrektora Radia Maryja, gdy ojciec Tadeusz Rydzyk wyliczał, ile godzin tygodniowo katolickich audycji nadaje publiczna telewizja, a ile Telewizja Trwam.

- Jak w mediach rozkłada się głos katolików, porównując media publiczne do Telewizji Trwam: Program Pierwszy ma na tydzień łącznie 1 godz. 55 min, Program Drugi 40 minut, a Telewizja Trwam - 1870 min, to jest 31 godz. 10 min - wyliczał Tadeusz Rydzyk, apelując o przyznanie katolickiemu nadawcy miejsca na multipleksie DVB-T, bo ma ....doświadczenie i rzeszę odbiorców. Kanały Polonia 1 i Tele 5 mogłyby wypowiedzieć się podobnie, że mają doświadczenie i rzeszę odbiorców, a i tak miejsca w NTC (naziemna telewizja cyfrowa) nie dostałyby.

Za dwa tygodnie kolejne posiedzenie Komisji, czyli co musi się stać, aby Trwam było w NTC

Członkowie Komisji zostali postawieni przed faktem, że muszą za dwa tygodnie jeszcze raz powrócić do sprawy nieprzyznania Telewizji Trwam koncesji DVB-T. Nadawca stacji, fundacja Lux Veritatis, przygotowuje wniosek do wojewódzkiego sądu administracyjnego i ma nadzieję, że po korzystnym orzeczeniu sądu jednak dostanie wykłócone miejsce w multipleksie DVB-T. Po co te sejmowe awantury, zapowiedzi kontroli NIK-u w KRRiT, lawina protestów?

Nie można na wprost?

Lepiej normalnie rozważyć przyznanie koncesji dla TV Trwam, skoro "milionowy naród" chce i chyba nie ma żadnych wątpliwości, że o.Tadeusz Rydzyk będzie najlepszym promotorem NTC w Polsce. Tak rozkręci temat, że marne spoty z dekoderami ...STB z jakiejś agencji za kilka milionów złotych z budżetu nie zrobią tego dla cyfryzacji Polski, co zrobi szef TV Trwam po wejściu do DVB-T.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Janusz Sulisz


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...