reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Galileo - jak to możliwe” w Czwórce

dodano: 2012-02-14 12:19 | aktualizacja: 2012-02-14 12:21
autor: Anita Dąbek | źródło: TV 4

TV4 TV 4 Czwórka  TV4 PL Logo 2009 6 marca, we wtorek, o godz. 21.00 Czwórka zaprasza na nowy program „Galileo – jak to możliwe”. Zobaczymy w nim wypadki, których uczestnicy praktycznie nie mieli szans na przeżycie, a następnie eksperymenty, z których dowiemy się, jak - mimo wszystko - bohaterom tych wydarzeń udało się ocaleć, a czasem wyjść zupełnie bez szwanku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poznamy m.in. historię skoku z zepsutym spadochronem, dziecka, którego wózeczek wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg czy kierowcy, który wyszedł bez jednego draśnięcia z samochodu niemal sprasowanego przez 17-tonową ciężarówkę.

Galileo – jak to możliwe to najnowsza pozycja wyprodukowana pod uznaną marką Galileo, w atrakcyjnej i przystępnej formie przedstawiającą treści popularnonaukowe. W marcu zobaczymy też nowe sezony cieszących się sympatią programów „Galileo” (od 3 marca w soboty i niedziele o godz. 19.00)  i „Galileo Extra” (od 6 marca we wtorki o 20.00).

„Galileo – jak to możliwe”
(„Galileo X.perience”)
Niemcy, 2011/2012

premiera w Czwórce: 6 marca 2011
emsja: wtorki, godz. 21.00

liczba odcinków: 12
długość odcinka: 60 min

Ciężarówka przejeżdża dokera. Skoczek spada z wysokości 4 tysięcy metrów z zepsutym spadochronem. Ojciec rodziny zostaje osaczony przez najgorszą burzę ogniową w dziejach Australii.
Choć wydaje się to niewiarygodne – wszyscy przeżyli.
Bohaterami programu „Galileo – jak to możliwe” są ludzie, którzy otarli się o śmierć. Ich ekstremalne doświadczenia są niczym spełnienie najgorszych koszmarów, tyle, że ze szczęśliwym zakończeniem.
Te niezwykłe historie wydarzyły się w różnych częściach świata, a poznajemy je  z unikatowych nagrań zarejestrowanych przez filmowców amatorów lub kamery monitoringu oraz z relacji samych uczestników i świadków  tych dramatycznych wydarzeń.
To jednak, co zazwyczaj jest finałem opowieści, w programie „Galileo – jak to możliwe” jest zaledwie jej początkiem. W serii naukowych doświadczeń,  eksperci programu wyjaśniają, jak to się stało, że bohaterowie przeżyli te mrożące krew w żyłach sytuacje.
Ekipa programu przeprowadza symulacje omawianych wypadków, dokładnie odtwarzając wszystkie ich okoliczności. Zapis eksperymentów – uzupełniony o wyjaśnienia ekspertów oraz specjalne analizy i grafiki – pozwala nam zrozumieć jakie czynniki zadziałały w czasie prawdziwego wypadku i co zadecydowało, że zakończył się on szczęśliwie. Dowiadujemy się też w jaki sposób i dlaczego niektóre strategie przetrwania okazują się skuteczne, a inne nie.
Dzięki zarejestrowanym podczas wypadków nagraniom widzimy kluczowe momenty i poznajemy te czynniki, które przesądziły o cudownym ocaleniu: czasem instynkt, czasem błyskawiczny refleks, a czasem po prostu niezwykły zbieg okoliczności.
W każdym z 12 godzinnych odcinków poznajemy trzy niezwykłe historie, których naukowe wyjaśnienie zaprezentowane jest w zupełnie nowatorski sposób.
„Galileo – jak to możliwe” nadawane będzie w każdy wtorek o godzinie 21, zaraz po programie „Galileo Extra”. Pierwszy odcinek już 6 marca


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

359 zł Więcej...