reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Nieujarzmione Chiny” w Animal Planet

dodano: 2012-02-14 12:15 | aktualizacja: 2012-02-14 12:17
autor: Anita Dąbek | źródło: Animal Planet

Animal Planet Wiele osób marzy o podglądaniu dzikiej przyrody i poznaniu najodleglejszych zakątków naszego globu. Niektórzy decydują się na podróż życia, obierając jeden z wymarzonych kierunków. Inni, z różnych względów, nie mogli do tej pory wyruszyć w świat. Jest też grupa, która na snuciu planów o dalekich wojażach poprzestaje. Są również osoby, potrafiące ze swoich fascynacji przyrodą i podróżami uczynić sposób na życie. Tak jak Nigel Marven, który w marcu zabierze widzów Animal Planet na podbój Państwa Środka w programie „Nieujarzmione Chiny”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nigel Marven studiował botanikę na Uniwersytecie w Bristolu, jednak w wieku 22 lat porzucił uczelnię. Rozpoczął wtedy pracę w stacji BBC Natural History, zbierając materiały do filmów dokumentalnych o dzikiej przyrodzie. W 1998 roku rozstał się z BBC i związał z ITV, gdzie zaproponowano mu prowadzenie i produkcję własnego programu telewizyjnego. Podczas realizacji tego projektu poszukiwał niezwykłych krajobrazów i przybliżał widzom odwiedzane przez siebie miejsca. Dzięki temu odbył podróże po 67 krajach.

Wśród nich były Chiny – czwarty co do wielkości kraj na świecie, kolebka światowej kultury i nauki. Chiny, które budzą podziw innych państw niesłabnącym rozwojem gospodarczym, innowacyjnymi projektami i doskonale zachowanymi zabytkami o niezwykłej architekturze – z Wielkim Murem i Zakazanym Miastem na czele. I choć większość terenów tego prężnie rozwijającego się i najludniejszego państwa świata, które liczy 1,5 miliarda mieszkańców, jest zurbanizowana lub wykorzystywana jako tereny rolnicze, to wciąż można tu znaleźć wiele dzikich i niezbadanych zakątków. Chiny to bowiem najbardziej zróżnicowany pod względem przyrodniczym obszar na Ziemi.

Siedem milionów metrów kwadratowych powierzchni pokrywają rozległe łąki, wielkie pustynie, potężne łańcuchy górskie i gęste dżungle, tworzące zapierające dech w piersiach krajobrazy. Właśnie takie miejsca pokaże widzom Nigel Marven. Zabierze ich w podróż po Chinach z dala od utartych szlaków turystycznych. Przybliży nie tylko rzadkie gatunki fauny i flory, ale odsłoni również piękno tropików, Tybetu oraz wiecznie zielonych lasów bambusowych.

Widzowie, którzy wybiorą się w filmową podróż z Nigelem Marvenem po „Nieujarzmionych Chinach”, na zawsze zapamiętają niezwykłe krajobrazy i bogactwo przyrody Państwa Środka. A niektórzy z nich zapewne zapragną zobaczyć je na własne oczy.

„Nieujarzmione Chiny”
(ang. Untamed China with Nigel Marven)
Premiera: w poniedziałek, 12 marca, o godz. 20.00 na kanale Animal Planet
Emisja kolejnych odcinków: poniedziałki, o godz. 20.00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...