reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Osobliwości kulturowe” w TV 4

dodano: 2012-02-13 16:12 | aktualizacja: 2012-02-14 10:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: TV4

TV4 TV 4 Czwórka W marcu 2012 na antenie Czwórki pojawi się nowy cykl dokumentalny „Culture X”. Program ten zapowiadano wcześniej jako „Kulturowe osobliwości”, ostatecznie na antenie pojawi się jednak jako „Osobliwości kulturowe”. „Osobliwości kulturowe” będą mieć premierę już 2 marca 2012 roku na antenie telewizyjnej Czwórki. Ich twórcy pokazują, jak przedstawiciele współczesnych kultur radzą sobie z najważniejszymi sferami życia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
980 z 1154 znanych nam kultur uznaje wielożeństwo za najlepszą formę małżeństwa. Będąca przysmakiem kuchni japońskiej ryba Fugu źle przyrządzona powoduje całkowity paraliż mięśni. Kobiety z żyjącego na północy Tajlandii plemienia Paduang,  by sprostać swojemu ideałowi urody poddają się bolesnemu zabiegowi wydłużania szyi

Taką listę można by ciągnąć bez końca. W końcu czasami okazuje się, że to, co dla nas jest jedynym możliwym i powszechnie akceptowanym sposobem życia, dla  większości ludzkości jest dziwacznym -  i nieco odstręczającym - zwyczajem.

Nowy cykl dokumentalny Czwórki „Osobliwości kulturowe” poświęcony jest nieznanym stronom i zwyczajom innych kultur.  I to zarówno tym egzotycznym, jak i tym świetnie – wydawałoby się – znanym.

Każdy z dziesięciu godzinnych odcinków „Osobliwości kulturowych” poświęcony jest innej sferze życia ludzkiego – od sposobów pochówku, przez seks, małżeństwo, budowę domów, wzorce urody i formowanie własnego ciała, aż po sport, broń i instytucje społeczne – oraz temu jak radzą sobie z nimi inne kultury.

Rezultat jest szokujący. I to pomimo (a może właśnie dlatego) że kultury, o których mowa w programie nie pochodzą z egzotycznych i trudno dostępnych zakątków naszego globu, ale z takich krajów jak Japonia, Indie, Singapur, Chiny, Wietnam czy Indonezja -  nowoczesnych i stanowiących integralną część współczesnego świata.

Seria „Osobliwości kulturowe” („Culture X”) nagrodzona została m.in. srebrnym medalem na prestiżowym New York Festival 2009.

Na antenie Czwórki w każdy piątek o godzinie 22:00. Pierwszy odcinek już 2 marca 2012 r.

„Osobliwości kulturowe” to nie jedyna dokumentalna nowość w Czwórce.  Na jej antenie obok nowych odcinków najpopularniejszych polskich programów popularno-naukowych „Galileo” i „Galileo Extra” pojawi się również najnowsza produkcja cyklu – „Galileo – jak to możliwe”, w którym analizowane będą niezwykłe przypadki ludzi, którzy bez szwanku wyszli z śmiertelnie groźnych wypadków.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...