reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Turner Broadcasting System w sprawie n

dodano: 2012-01-20 11:36 | aktualizacja: 2012-01-23 19:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: TBS/inf. wł.

CNN International Opublikowaliśmy artykuł o utracie przez CNN International widzów w Polsce i Europie Centralnej. Chodziło o telewizję n i platformę Digi TV - razem to kilka milionów widzów. W związku z tym otrzymaliśmy oficjalne stanowisko nadawcy - Turner Broadcasting System w sprawie wyłączenia kanałów CNN, Cartoon Network i Boomerang z platformy n. Osobiście jesteśmy zdziwieni, że CNN jest dla Polaków kanałem kodowanym z poziomu platform DTH (13E) i kablówek, skoro dla Anglików, Niemców i Francuzów jest FTA. Z drugiej strony TBS powinien porozumieć się z telewizją n, by kanały powróciły do oferty n-ki i to bez względu na skutki ew. połączenia oferty z CYFRĄ+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uważamy, ze dobry kanał informacyjny CNN International powinien być niekodowany z satelity Hot Bird - 13E, bo dotarcie z tego satelity byłoby ogromne od Portugalii, Afrykę Północną po Afganistan. Nie chodzi tu tylko o Polskę czy kraje Europu Centralnej, gdzie CNN miał dużą widownię i chyba tylko na własne życzenie z czasem ją utracił na rzecz lokalnych stacji informacyjnych oraz ...euronews. Zresztą polecamy przeczytać komentarze Internautów w tej sprawie.

Oficjalne stanowisko TBS

W nawiązaniu do artykułu pt. CNN Int. traci widzów platform w Europie z 19 stycznia 2012, który ukazała się w portalu Satkurier.pl przesyłam oficjalne stanowisko Turner Broadcasting System w sprawie wyłączenia kanałów nadawcy z oferty platformy n:

“Turner żałuje, że mimo wielu starań prowadzących do osiągnięcia porozumienia zadowalającego obie strony, telewizja n postanowiła usunąć kanały Turnera ze swojej oferty.

Najbardziej rozczarowuje to, że abonenci telewizji n nie będą mogli cieszyć się rozrywką oferowaną przez Cartoon Network, który jest najchętniej oglądanym kanałem dla dzieci dostępnym poprzez sieci kablowe i satelitarne, jak również nowym blokiem animacji dla przedszkolaków pt. „Cartoonito” emitowanym na kanale Boomerang. W ostatnich miesiącach zainwestowaliśmy wiele środków w rozwój oferty programowej obu kanałów tak, aby dostarczać widzom najwyższej jakości programy, między innymi poprzez wprowadzenie do ramówek większej liczby seriali komediowych.

Równocześnie abonenci utracili dostęp do kanału CNN International, jego międzynarodowych serwisów informacyjnych oraz zaplanowanych na przyszły rok obszernych relacji z Euro 2012, tak bogatych jak tegoroczny szeroko komentowany cykl „Eye On Poland.”


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...