reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowości w jesiennej ramówce TVP

dodano: 2011-08-23 11:18 | aktualizacja: 2011-08-23 13:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

TVP Telewizja Polska zaprezentowała nową, jesienną ramówkę, w której jest wiele zmian i nowości w stosunku do poprzedniej. TVP udostępniła na swojej stronie dokumenty, w których przedstawia opisy nowy propozycji programowych na jesień. Obejmuje to anteny: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVP Polonia, TVP Sport, TVP Historia, TVP HD, TVP Seriale, TV Biełsat i kanałów internetowych TVP.INFO i TVP Parlament.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
22 sierpnia w siedzibie Telewizji Polskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowana została jesienna ramówka stacji. Gospodarzami wieczoru byli Grażyna Torbicka i Piotr Kraśko. Galę uświetniły gwiazdy filmów i seriali oraz twórcy premierowych programów telewizji publicznej.

Na prezentacji nowej oferty programowej byli obecni członkowie Zarządu TVP, szefowie Anten i Redakcji oraz licznie przybyli dziennikarze i publicyści reprezentujący najważniejsze tytuły prasowe. Flesze fotoreporterów skierowane były na aktorów najnowszych seriali TVP: „Rezydencji”, w której zagrają m.in. Grażyna Szapołowska, Anna Cieślak, Małgorzata Pieczyńska, Jerzy Zelnik, Jan Wieczorkowski oraz „Wiadomości z drugiej ręki” gdzie zobaczymy Magdalenę Łaską, Wojciecha Mecwaldowskiego, Maję Hirsch i Marcina Kwaśnego.

Jesień w TVP upłynie pod hasłem „Twoja Przestrzeń Ciekawości”, Jak powiedział Juliusz Braun, prezes Zarządu Telewizji Polskiej ciekawość jest kluczem do rozwoju. - Chcemy, aby Państwo dowiedzieli się z programów Telewizji Polskiej o tym, jakie są mechanizmy rozwoju gospodarczego, jakie są mechanizmy zmian w kulturze i w życiu społecznym. Chcemy być blisko i chcemy sprostać oczekiwaniom widzów. Ciekawie pokazać to, co się dzieje w kraju i na świecie. Misją naszą jest edukacja, kultura, rozrywka i sport. Wyróżnik jest jeden - najwyższa jakość. Telewizja publiczna ma być przestrzenią ciekawości, ale i twórczości - stwierdził prezes.

Od września wyraźnie zmienia się Telewizja Polska. Jak podkreślił prezes Braun, widzów nie będzie czekała rewolucja – w ramówce pozostaną lubiane przez nich programy informacyjne i rozrywkowe, a także seriale i filmy - ale ewolucja. Główne Anteny nie będą ze sobą konkurować, lecz wzajemnie się uzupełniać. Swój profil modyfikuje TVP2. Będzie w niej więcej kultury i edukacji oraz programów dla młodych widzów. W jej ofercie nie zabraknie rozrywki w najlepszym wydaniu - muzycznego show „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Teatr Telewizji powróci na swoje dawne miejsce w ramówce TVP1. W Jedynce ponownie zagości pasmo edukacyjne oraz programy adresowane do najmłodszej widowni.

Na jesieni widzowie telewizji publicznej poznają także nowych dziennikarzy i prowadzących. W Jedynce, do zespołu „Kawy czy herbaty” dołączą Klaudia Carlos i Łukasz Grass. Swój magazyn filmowy będzie miał Tomasz Raczek. Program „Lubię to!” poprowadzi Piotr Kędzierski. Pojawi się wraz z Michałem Kępą (zwycięzcą polsatowskiego programu rozrywkowego). Na antenie Dwójki zadebiutuje Michał Dąbrowa w magazynie „Kultura, głupcze!”, Weronika Wawrzkiewicz, znana widzom z Radia Chili i „Rytmu miasta”, dołączy do zespołu programu „Poziom 2.0”., a w gronie dziennikarzy i prezenterów TVP INFO znalazła się już Agnieszka Górnikowska.

Jesienna odsłona TVP wypełni „całą przestrzeń ciekawości” swojej wielomilionowej widowni.

Nowości programowe jesiennej ramówki poszczególnych kanałów (DOC):


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...