reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Crime & Investigation Network: „Kobiety, które zabijają”

dodano: 2011-08-19 11:25 | aktualizacja: 2011-08-19 12:32
autor: Anita Dąbek | źródło: C&I N

Crime & Investigation Network Dlaczego Genowefa zastrzeliła dwoje chorych wnucząt, a potem popełniła samobójstwo? Co popchnęło z pozoru zwyczajną dziewczynę Monikę do zbrodni na Tomku, świeżo upieczonym maturzyście? Co sprawiło, że Małgorzata wzięła udział w zabójstwie przedstawiciela jednej z sieci telekomunikacyjnych? Impuls, bezradność, a może problemy, których nie sposób rozwiązać? Kanał Crime & Investigation Network zaprasza na nowy sezon jednego z najpopularniejszych seriali – „Kobiety, które zabijają”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przyczyny morderstw są podobne jak w przypadku mężczyzn: nieumiejętność poradzenia sobie z problemami dnia codziennego, zazdrość, zdrada, żądza zysku, wychowanie w patologicznym środowisku czy wreszcie uzależnienie od alkoholu lub narkotyków. Liczną grupę stanowią kobiety, które zabiły w szeroko rozumianej obronie koniecznej, np. w reakcji na długotrwałą przemoc fizyczną i psychiczną – wtedy jest to zwykle zbrodnia będąca efektem nagłej decyzji. Jednak zdarzają się też sytuacje, gdy kobiety drobiazgowo, z zimną krwią planują morderstwo, a następnie pozbywają się ciała i zacierają ślady.

We wrześniu 2007 roku, po roku spotykania się, Kelly i Michael Forbes decydują się pobrać. Dwa miesiące później Kelly siedzi w pokoju przesłuchań i wyjaśnia policji, jak to się stało, że jej mąż leży martwy na podłodze w salonie. Na rozprawie oskarżyciel informuje ławę przysięgłych, że Kelly nie zabiła Michaela w samoobronie: ślady walki były widoczne tylko na szyi Michaela. Co więcej, Kelly miała powód, aby się pozbyć Michaela: był nim kochanek, który na rozprawie zeznawał jako świadek oskarżenia. Ława przysięgłych obradowała dwie godziny, zanim podjęła decyzję o uznaniu Kelly winną morderstwa. Obecnie kobieta odsiaduje 21-letni wyrok w więzieniu Bedford Hills.

Historię Kelly oraz innych kobiet widzowie będą mogli obejrzeć w najnowszym sezonie serialu „Kobiety, które zabijają”, którego premiera odbędzie się 5 września na kanale Crime & Investigation Network będącym częścią koncernu medialnego AETN UK. Serial koncentruje się na przypadkach kobiet-morderczyń z USA, ale schemat, emocje i impuls do działania mógłby być również udziałem polskich kobiet. Emitowany od kilku lat, cieszący się niesłabnącą popularnością serial zgłębia losy zwykłych kobiet, które
w pewnym momencie tracą panowanie nad sobą, co zazwyczaj kończy się tragicznie dla bliskich lub przypadkowych im osób.

Są to kobiety takie jak Nikki Reynolds, nastolatka oskarżona o zadanie ponad 25 ciosów nożem swojej matce. Dziewczyna została skazana na 34 lata więzienia. Nieco później kara została skrócona do 21 lat. Albo Anne Marie Stout, która została uznana winną zabójstwa z premedytacją popełnionego na mężu Billu. Wszystkie kobiety przedstawione w serialu łączy to, że w pewnym momencie dopuściły się zbrodni i teraz ponoszą za to karę, odsiadując długie wyroki w więzieniach amerykańskich.

Każdy godzinny odcinek serialu „Kobiety, które zabijają” przedstawia ciąg wydarzeń
  • z życia jednej kobiety, która została oskarżona o morderstwo, i zawiera wywiady
  • z osobami posiadającymi informacje z pierwszej ręki na temat całej sprawy. Autorzy serialu pokazują, że nawet najzwyklejsi ludzie są zdolni do popełnienia morderstwa
  • z premedytacją.

„Kobiety, które zabijają” to sztandarowy serial Crime & Investigation Network. Najnowszy sezon jest siódmym z kolei i obejmuje 24 odcinki. Serial cieszy się wysoką oglądalnością i jest franczyzą, która odniosła największy sukces na kanale Crime & Investigation Network na całym świecie.

Wypowiadając się na temat nowej serii, Koulla Anastasi, Head of Acquisitions and Commissioning w kanale Crime & investigation Network, AETN UK powiedziała:

Bardzo się cieszymy, że Crime & Investigation Network wyemituje 7 sezon serialu „Kobiety, które zabijają”. Każdy odcinek serialu śledzi prawdziwe historie zwykłych kobiet, które coś pchnęło do zabicia bliskiej im osoby. Serial szczegółowo analizuje popełnione przestępstwa i na pewno będzie fascynującą pozycją dla naszych widzów.

Emisja od 5 września br. w dni powszednie przez cały wrzesień o 22:30. Crime & Investigation Network jest dostępny na kanale 98. w platformie CYFRA+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...