reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Inżynieria ekstremalna” w Discovery Science

dodano: 2011-08-18 13:15 | aktualizacja: 2011-08-18 13:17
autor: Anita Dąbek | źródło: Discovery Science

discovery science Szklane domy, pływające miasta, samochody poruszające się po nieskończenie długich i wysokich mostach… tak wizję ludzkości przedstawiano na futurystycznych obrazach, jakie powstawały na początku XX wieku. I trzeba przyznać, że ich twórcy mieli dobrą intuicję. W nowej serii programu Discovery Science „Inżynieria ekstremalna” gospodarz programu Danny Foster pokaże, jak niezwykłe projekty z minionego wieku do dziś inspirują architektów i inżynierów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Powstające obecnie na świecie nowe przedsięwzięcia budowlane, jeszcze kilkanaście lat temu jawiły się mgliście w umysłach twórców, którzy przelewali je na papier tworząc niesamowite - jak na owe czasy - projekty. Niektórzy spoglądali wtedy na nich z pobłażliwością lub traktowali jak szaleńców. Współczesne budowle i rozwiązania technologiczne pokazują jednak, że dawna fascynacja techniką i przekonanie o nieorganicznych możliwościach człowieka, teraz znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Wyobraźnia architektów i zdolności inżynierów owocują konstrukcjami, które zapierają dech w piersiach, ale też znacznie ułatwiają życie.

Dzięki ekipie Discovery Science widzowie odwiedzą najdalsze zakątki świata. Na początek przeniosą się do Nowego Jorku, gdzie trwa realizacja największego przedsięwzięcia budowlanego w historii miasta – warta 15 miliardów dolarów rozbudowa metra. Później będą podglądać zespół budujący londyński Stadion Olimpijski, który powstaje specjalnie na potrzeby przyszłorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich. Z kolei w Serbii widzowie będą mogli „przejść się” najdłuższym mostem świata. W Azerbejdżanie zobaczą natomiast realizację wizji „szklanych domów”, towarzysząc z kamerą budowlańcom, pracującym przy budowie kompleksu wieżowców Flame Towers.

Wielomilionowe projekty, których realizacja na zawsze odmieni krajobraz i miejsca, w których powstają. Budynki o nietypowych kształtach i zaskakujące pomysły konstruktorów. Dzięki „Inżynierii ekstremalnej” będzie można zobaczyć je z bliska i poznać kulisy ich powstawania.

Inżynieria ekstremalna
(ang. Extreme Engineering 7)
Premiera: w piątek, 9 września, o godz. 15.00 w Discovery Science
Emisja kolejnych odcinków: piątki, o godz. 15.00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...