reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Lot w przestworza wraz z Da Vinci Learning

dodano: 2011-08-18 12:36 | aktualizacja: 2011-08-18 12:39
autor: Anita Dąbek | źródło: Da Vinci Learning

da vinci learning.jpg Na początku  XX wieku bracia Wright, Orville i Wilbur spełnili marzenie, które od wieków fascynowało ludzkość. Jako pierwsi zbudowali udany samolot oraz wykonali pierwszy kontrolowany lot, co sprawiło, że człowiek zaczął przemieszczać się za pomocą latającej maszyny. Jak przebiegały prace nad projektem, który odniósł ostateczny sukces? Co było punktem przełomowym? O tym dowiemy się 19 sierpnia, w rocznicę urodzin Orville’a Wrighta, w programie Da Vinci Learning pt. Wizje lotu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
17 grudnia 1903 roku bracia Wright dokonali przełomowego odkrycia - w Kitty Hawk na atlantyckim wybrzeżu Karoliny Północnej skonstruowany przez nich samolot wykonał swój pierwszy lot. Trwał on 10 sekund, a maszyna pokonała dystans 36 metrów na wysokości ponad 4 metrów. W czwartym locie przeleciała już ponad 260 metrów.  Pomyślny lot Flyera – cięższego od powietrza dwupłatowca, napędzanego silnikiem spalinowym, został uznany za początek ery lotnictwa.  

Oglądając 19 sierpnia, o godz. 16.00, film dokumentalny z serii Zdobywając przestworza, pt. Wizje lotu dzięki Da Vinci Learning udamy się nie tylko w pierwszą podróż samolotem, ale również poznamy tajniki konstrukcji pierwszej latającej maszyny.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...