reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy program „Ostatnia szansa” w Czwórce

dodano: 2011-08-18 10:43 | aktualizacja: 2011-08-18 13:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: TV4

TV4 TV 4 Czwórka Na jesień Czwórka przygotowuje nowy program „Ostatnia szansa”, którego bohaterowie pragną pogodzić się z bliskimi osobami, wyjaśnić zadawnione konflikty czy odbudować zerwane relacje. Pomaga im w tym prowadząca program znana psycholog Maria Rotkiel.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odwiedza ona uczestników programu w ich domach, poznaje ich historie i docieka przyczyn konfliktów. Choć bohaterowie tęsknią za osobami, z którymi się poróżnili i boleśnie odczuwają ich brak w swoim życiu, to jednak często brakuje im odwagi i wiary, że pojednanie jest możliwe, brak im wreszcie słów, by przeprosić i wyjaśnić swoje postępowanie. Staje się to tym trudniejsze im więcej czasu upływa od rozstania. Właśnie w takich sytuacjach pomocna staje się obecność psychologa i mediatora rodzinnego.

Maria Rotkiel odwiedza też drugą stronę konfliktu i podczas rozmowy próbuje ustalić, czy jest ona gotowa przyjąć wyciągniętą na zgodę dłoń i co trzeba zrobić, by pojednanie stało się możliwe. Prowadząca pełni rolę neutralnego mediatora, nie ocenia, lecz wszelkimi możliwymi sposobami próbuje znaleźć drogę do porozumienia. Jeśli ta druga osoba gotowa jest dać przepraszającemu szansę, dochodzi do spotkania obu stron, które może zaowocować szczęśliwym zakończeniem konfliktu.

„Ostatnia szansa” pojawi się na antenie Czwórki w październiku. Nadal przyjmowane są zgłoszenia do programu ( [email protected] , tel. 228474506, 504083757). Każdy, kto pragnie naprawić zerwane więzi może zwrócić się do programu o pomoc w znalezieniu rozwiązania. Mogą to być osoby będące w konflikcie, jak i pośrednio weń zaangażowane - rodzice, którzy cierpią z powodu zerwania kontaktu między ich dziećmi lub przyjaciele obu stron, rozdarci pomiędzy dwojgiem zwaśnionych bliskich im ludzi.

Prowadząca - Maria Rotkiel - jest psychologiem, certyfikowanym terapeutą poznawczo-behawioralnym. Zajmuje sie terapią par i terapią rodzinną, w tym mediacjami rodzinnymi, negocjacjami, oraz interwencją kryzysową, zaburzeniami nastroju i uzależnieniami. Pomaga rodzinom w zmaganiu sie z trudnymi, traumatycznymi sytuacjami. Wspiera w rozwiązywaniu problemów osoby dorosłe oraz młodzież i dzieci. Pomaga również osobom uzależnionym i współuzależnionym. Prowadzi grupy terapeutyczne oraz szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, Public Relations i rozwoju zawodowego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...