reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Same karty z Polsatu Cyfrowego

dodano: 2002-09-29 15:34 | aktualizacja: 2002-09-29 15:34
autor: Janusz Sulisz | źródło:

Nacisk UOKiK prawdopodobnie doprowadzi do tego, że już wkrótce Polsat Cyfrowy udostępniać będzie same karty po opłaceniu abonamentu przez abonenta, bez potrzeby korzystania z terminala wynajmowanego od Polsatu. Wstępna decyzja Polsatu zostanie przesłana jako odpowiedź do UOKiK. Co na to Cyfra+?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
A Cyfra+ zamierza dokładnie to samo i oby stało się to szybko... Szkoda, że "twardogłowi" w Canal+ Polska od conajmniej 2 lat niepotrzebnie blokują taką możliwość, jakby niechcąc zarabiać na abonamencie od klientów posiadających inny odbiornik niż ten, jaki dzierżawi się od Cyfry+. Sformułowania, że "to nie jest uzasadnione marketingowo" są bardzo złudne, żeby nie powiedzieć, że lekceważące najbogatszych klientów, których stać było na kupno tunera CI i modułu na dany system. Z drugiej strony dziwne, że stać będącą na długach Cyfrę+ na dalsze rozdawnictwo swoich terminali, które i tak nagminnie są wyłudzane i przeprogramowane na 5in1. Nie mówmy już o tysiącach darmo rozdanych anten i konwerterów (przynajmniej przydają się abonentom Polsatu)...

Wracając do Polsatu Cyfrowego, to być może decyzja ta zmusi decydentów Cyfry+ do nieco bardziej zdecydowanych kroków i ostatecznie odsunięcia dalszej blokady postępowych rozwiązań dających jakąś tam marną, bo marną, ale szansę na obronienie się przed wyprzedażą platformy za pół darmo. Zwłaszcza po decyzjach Vivendi...

Sprawa samych kart w Polsacie ma być rozwiązana tak, że jeśli klient będzie posiadał moduł Nagravision CI autoryzowany przez szwajcarską Nagrę, to karta ma być sparowana tylko z modułem i klient będzie mógł odbierać kanały Polsatu Cyfrowego. Co interesujące, Polsat nie zamierza dostarczać modułów Nagravision CI!

Niestety, Polsat nieco spóźnia się ze swoimi decyzjami, bo hackerzy od miesiący parują moduły CI oraz te w terminalach Polsatu czy Via Digital i Humaxach NACI-5700 tyle, że z kartami pirackimi za...160zł. Tyle bowiem kosztuje czysta karta Mixcard oparta na dwóch procesorach Atmega 128 + At90S8515 z eepromem 24C256, która jest wykorzystywana do auto update dla Polsatu Cyfrowego czy Via Digital w Nagravision.

Miejmy nadzieję, że wszystkie te informacje nielicząc groźby kary 1 mln zł od UOKiK nauczą pokory obie platformy oraz szybko zmienią sytuację na polskim rynku pay-TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...