reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie żyje Leo Kirch - miał 84 lata

dodano: 2011-07-14 17:15 | aktualizacja: 2011-07-15 11:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews

Leo Kirch Potentat medialny Leo Kirch, jeden z pionierów płatnej telewizji w Niemczech, zmarł w Monachium w wieku 84 lat. Leo Kirch kontrolował spółkę holdingową ProSiebenSat.1 do czasu ogłoszenia bankructwa przez KirchMedia w 2002 roku. Kirch był właścicielem platformy satelitarnej Premiere. Jako założyciel i główny akcjonariusz KirchGroup, rozpoczął swoją działalność w 1950 roku z firmą holdingową, która zakupiła głównie amerykańskie prawa telewizyjne, a następnie sprzedawała je do nadawców publicznych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kirch zaczął budować imperium medialne, które mogło kontrolować wszystkie etapy, w tym wykupywanie praw, wprowadzanie ich do płatnej telewizji i później do bezpłatnej telewizji.

W 2002 roku KirchMedia ogłosił bankructwo, którego główną przyczyną były straty generowane przez Premiere. Kirch uruchomił Teleclub, poprzednika Premiere, jako pierwszą niemiecką działalność pay-tv, w Szwajcarii na początku 1988 roku. Dwa lata później spółki KirchGroup, UFA i CANAL+ wprowadziły Premiere. Debiut tej platformy nastąpił 28 lutego 1991 roku.

28 lipca 1996 roku powstał DF1, pierwszy pakiet płatnej telewizji cyfrowej w Niemczech (KirchGroup jako główny udziałowiec). Budując kompletną platformę, Kirch wybrał pionową integrację przedsiębiorstwa. Spółka techniczna BetaTechnik opracowała tzw. d-box z własnym systemem kodowania BetaCrypt.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

175 zł Więcej...