dodano: 2011-06-16 10:36 | aktualizacja:
2011-06-16 15:51
autor: Anita Dąbek |
źródło: Discovery Science
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eksperymentuje w nich Kari Byron, gwiazda programu
„Prawda czy fałsz - pogromcy mitów”, znana jako Ruda, sprawdzając odpowiedzi na szereg pytań frapujących młodych naukowców, np. dlaczego bumerang wraca do rzucającego, ile waży średniej wielkości chmura oraz czy i kiedy można użyć ogórka konserwowego jako latarki. Krótkie filmy odpowiadające na szereg tego rodzaju pytań zastępują w serii
„Naukowy zawrót głowy” bloki reklamowe.
-
Naukowy zawrót głowy to dla nas bardzo ważny projekt, który doskonale wpisuje się w misję Discovery, którą jest zaspokajanie ciekawości świata także wśród młodszych widzów - komentuje pomysł Dorota Żurkowska–Bytner, Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA.
Discovery Science przyciąga przed telewizory ciekawych świata ludzi, którzy pasjonują się szeroko rozumianą nauką i są przekonani, że warto wiedzieć jak najwięcej o otaczającym nas świecie. Z myślą o takich widzach kanał oprócz „Naukowego zawrotu głowy” oferuje szereg interesujących programów, takich jak m.in.
„Precz z teorią”, „Fantastyka w laboratorium” czy
„Czego nie widzi ludzkie oko”.
-
Wierzymy, że pomysł na to, by zachęcić młodych ludzi do poznawania świata, jego tajemnic i ciekawostek poprzez doświadczanie, eksperymenty i zabawę spodoba się naszym młodszym widzom i ich rodzicom. By maksymalnie wykorzystać czas antenowy na naukę poprzez rozrywkę, w tym konkretnym paśmie zrezygnowaliśmy z bloków reklamowych - uzupełnia Żurkowska-Bytner.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.