reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

CNN International: „The Gateway” od 14.06

dodano: 2011-06-13 14:11 | aktualizacja: 2016-07-31 21:39
autor: Anita Dąbek | źródło: CNN

CNN International The Gateway to nowy cykl programowy, dzięki któremu widzowie CNN będą mogli przyjrzeć się pracy potentatów logistyki, odpowiedzialnych za przewóz milionów ludzi i towarów, na całym świecie, każdego dnia. Program zadebiutuje na antenie CNN International w poniedziałek, 14 czerwca. W serii zostaną przedstawione największe porty logistyczne, które wpływają na światową gospodarkę i nasze prywatne życie. Kamery CNN dzień po dniu będą obserwować jak funkcjonują poszczególne gałęzie transportu, jak wygląda pracę ludzi zatrudnionych w branży oraz jak funkcjonuje eksport i import towarów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak działają międzynarodowe porty, lotniska, stacje benzynowe i skomplikowane skrzyżowania? Jak dużo czasu mija od momentu, gdy kenijski ogrodnik ścina róże, do chwili, kiedy trafiają one do naszych pobliskich kwiaciarni? W jaki sposób 12 ton ziarna kakao z Zachodniej Afryki zostaje przetransportowane do magazynów portowych w Hamburgu, by następnie trafić do europejskich producentów czekolady? The Gateway rozwiąże te wszystkie logistyczne tajemnice.

- Nasi widzowie stale podróżują, codziennie przekraczają rozmaite granice i kupują produkty pochodzące z różnych zakątków świata. Wiele z tych towarów musi przebyć długą drogę, zanim trafi na sklepową półkę. The Gateway pokaże, w jaki sposób są one transportowane, zaprezentuje niezbędną do tego nowoczesną infrastrukturę i opowie o pomysłach logistycznych, które usprawniają współczesne podróżowanie - powiedział Mike McCarty, wiceprezes do spraw programowych CNN.

The Gateway będzie emitowane w każdy wtorek jako regularny segment programu Connect the World prowadzonego przez Becky Anderson. Co miesiąc najlepsze elementy serii będą pokazywane w jednym dłuższym odcinku.

W pierwszym odcinku cyklu CNN odwiedzi port w Hamburgu, będący drugim pod względem wielkości w Europie.

The Gateway z Hamburga zaprezentuje:
 • Dokujący tam największy liniowiec oceaniczny - QM2
 • Powstający terminal rejsowy oraz pracę pilota portu
 • Spektakularny festiwal z okazji 822 urodzin portu
 • Trasę jaką pokonują kontenery przepływając przez całą Europę
 • Mechanikę najnowocześniejszego i najbardziej zautomatyzowanego terminala kontenerowego
 • Maschen Marshalling Yard – największy i najnowocześniejszy europejski magazyn pociągów
 • VTS (Vessel Tracking Service) - radar kontroli ruchu i pracę kapitana portu w jednym z najbardziej zatłoczonych portów świata

W kolejnych odcinkach CNN odwiedzi lotnisko Schiphol w Holandii, lotnisko Incheon w Korei Południowej, Władywostok w Rosji, dworzec kolejowy w Zurychu, Istambuł oraz Almaty w Kazachstanie.

Pierwszy odcinek The Gateway zostanie wyemitowany na antenie CNN International we wtorek, 14 czerwca o godzinie 22.00 w ramach programu Connect the World.

Kolejne emisje:
każdy wtorek o 22.00 podczas pasma Connect the World
 • wtorek, 14 czerwca o 9.30 i 17.30
 • czwartek, 16 czerwca o 7.30, 11.30 i 19.30
 • piątek, 17 czerwca o 8.30 i 17.00
 • sobota, 18 czerwca o 4.30

Program będzie również emitowany w drugi czwartek każdego miesiąca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...