reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny z 8. nawigacyjnym satelitą na orbicie

dodano: 2011-04-10 13:59 | aktualizacja: 2011-04-11 13:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: sina.com

Chiny 10 kwietnia 2011 roku chińska rakieta nośna Long March-3A z powodzeniem wyniosła na orbitę 8. satelitę własnej konstelacji nawigacji satelitarnej Beidou. Kolejnego satelitę Beidou wystrzelono z centrum kosmicznego Xichang Satellite Launch Center w południowo-zachodniej części Chin w prowincji Syczuan. Wyniesienie miało miejsce 10 kwietnia o 04:47 (czas pekińskiego).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ósmy satelita Beidou dołączy do siedmiu innych satelitów na orbicie, które będą w stanie działać w podstawowej sieci nawigacji. Ostatecznie chiński system nawigacji Beidou ma składać się z 35 satelitów.

Chiny zamierzają uruchomić więcej satelitów nawigacyjnych w ciągu najbliższych 2 lat dla regionalne sieci nawigacji w regionie Azji i Pacyfiku w celu zapewnienia działania służb nawigacji z dużą precyzją oraz wykorzystania dla branż i sektorów, takich jak kartografia, rybołówstwo, transport, meteorologia i telekomunikacja.System ten powinien rozpocząć świadczenie nawigacji satelitarnej dla Chin oraz innych krajów Azji i Pacyfiku w roku 2012, a dla całego świata w 2020 r., gdy zakończy się wynoszenie wszystkich satelitów chińskiego systemu Beidou.

Do tego czasu mają działać amerykański system GPS (starzeją się satelity i wkrótce jego działanie może się pogorszyć!), a także rosyjski Glonass (Rosjanie mieli przejściowe problemy z wynoszeniem satelitów - kilka stracili) oraz europejski Galileo, który ma największe trudności.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...