reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kulisy powstania pierwszych samolotów bojowych

dodano: 2011-03-31 12:30 | aktualizacja: 2011-03-31 16:00
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Historia

Discovery Historia Logo bez TVN Kulisy powstania pierwszych samolotów bojowych w nowym cyklu "Podniebna armia" w Discovery Historia. Oprócz niezwykle ciekawego pokazania drogi od momentu skreślenia projektu do skonstruowania maszyn oraz nakreślenia sylwetek konstruktorów, cykl ten opowiada również o pierwszych fabrykach samolotów. Pokazuje, w jaki sposób rekrutowano ich pracowników oraz w jakich warunkach powstawały najpotężniejsze floty powietrzne.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podniebna armia (ang. Combat Aircraft)
Premiera: poniedziałek, 25 kwietnia, o godz. 22.00 na kanale Discovery Historia
Emisja kolejnych odcinków: w poniedziałki, o godz. 22.00


Oto cykl dokumentalny poświęcony historii samolotów bojowych od 1900 do 1945 roku. Przedstawia on przemianę, jaka zaszła od prototypów pierwszych balonów i lotni do maszyn, które dziś określane są mianem samolotów bojowych. „Podniebna armia” to swoista podróż w czasie. Dzięki archiwalnym materiałom filmowym z początku XX wieku oraz współczesnym animacjom komputerowym możemy poznać najbardziej śmiałe próby pokonania przez człowieka siły grawitacji.
Historia lotnictwa sięga 1903 roku. W Północnej Karolinie bracia Wright zbudowali model samolotu, którego konstrukcja zapoczątkowała nową erę w lotnictwie. Mimo że silnik powstałego wówczas „Flyera” miał moc jedynie 20 koni mechanicznych, maszyna utrzymywała się w powietrzu niezwykle długo. Z wyglądu przypominała bryłę współczesnych lekkich samolotów.

Serial „Podniebna armia” pokaże, w jaki sposób  „zabawkowe” z dzisiejszego punktu widzenia latające prototypy zmieniły się na przestrzeni lat w niezwykle skuteczną broń. Walki z okresu II wojny światowej, jakie rozgrywała niemiecka Luftwaffe z brytyjską flotą powietrzną czy polskimi lotnikami, przybliżą komputerowe animacje. Odtworzyły one najbardziej dramatyczne momenty powietrznych starć samolotów.

Cykl przedstawia historię lotnictwa, począwszy od roku 1900, a skończywszy na 1945. Nie sposób bowiem mówić o samolotach bojowych, nie odwołując się do prób stworzenia pierwszej maszyny latającej. W ciągu tych 45 lat rozpoczęła się także produkcja samolotów na wielką skalę.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...