reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kwietniowe premiery w Viasat Nature

dodano: 2011-03-31 09:04 | aktualizacja: 2011-03-31 12:04
autor: Anita Dąbek | źródło: Viasat Nature

Viasat Nature new W kwietniu podążymy śladem dwóch rodzin orłów bielików, wyruszających w niebezpieczną podróż z Białorusi nad Morze Czarne. Dowiemy się również, w jaki sposób młode wydry olbrzymiej przygotowuje się do życia na wolności, gdzie nie będzie mogło liczyć na pomocną dłoń człowieka. Zobaczymy jak doskonale niedźwiedzie polarne i brunatne adaptują się do stale ocieplającego się klimatu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wreszcie odnajdziemy ukryte skarby natury Europy Środkowej i Wschodniej. Przyjrzymy się również pracy osób walczących o ocalenie najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt afrykańskich.
 
Dzika przechadzka
PREMIERA NA PRAWACH WYŁĄCZNOŚCI
4 kwietnia – 16 maja
Poniedziałki i środy o 21:00
Wyjątkowy serial przenoszący widzów w głąb dzikiej Afryki. W programie pokażemy między innymi życie najbardziej zagrożonych i najniebezpieczniejszych zwierząt świata oraz perypetie osób wspomagających te egzotyczne osobniki w walce o przetrwanie. Przedstawiamy pierwszy tego typu serial, ukazujący historię i przyszłość walki o zachowanie dzikich gatunków zwierząt.
 
Weterynarze w akcji
PREMIERA
14 kwietnia – 12 maja
W każdy czwartek o 17:00
Zobacz w akcji czwórkę wyjątkowych weterynarzy, każdego dnia ratujących życie zwierząt. Są do dyspozycji przez okrągłą dobę, 365 dni w roku. Serial ukazuje triumfy, porażki i tragedie osób, odczuwających radość przy okazji każdych narodzin i ból spowodowany śmiercią zwierzaka. Tu żaden pacjent nie jest spisywany na straty, a weterynarze pomagają zarówno mieszkańcom farmy, jak również ich udomowionym kuzynom, których więź z właścicielami bywa bardzo mocna.
 
Sancho i jego opiekunka
PREMIERA
22 kwietnia o 19:00
Poruszająca historia wydry olbrzymiej o imieniu Sancho, uratowanej i wychowywanej przez brazylijską przyrodniczkę – Carolinę Vargas. Sancho wymaga stałej opieki i karmienia butelką. Zwierzę trzeba nauczyć jak łowić ryby i radzić sobie z potężnymi drapieżnikami, zamieszkującymi równinę Pantanal – jedno z największych mokradeł świata. Pewnego dnia Carolina rozstanie się z Sancho, który wróci na wolność.
 
Niedźwiedzie polarne i grizzly. Władcy Północy
PREMIERA
23 kwietnia o 21:00
Wzruszający film przedstawiający jakże różne losy samic niedźwiedzi polarnych i grizzly, wychowujących młode w stale zmieniającym się otoczeniu. Kurczące się lody Arktyki ograniczają możliwości niedźwiedzi polarnych, zapewniając jednocześnie nowe źródła pożywienia żyjącym na południu niedźwiedziom grizzly. Przed laty ich życie diametralnie się różniło, dziś zwierzęta spotykają się latem na wyspach, leżących nieopodal bieguna północnego. Ostatnio doszło nawet do połączenia obu gatunków. Oto historia niezwykle inteligentnych i zaradnych stworzeń, zmagających się ze skutkami globalnego ocieplenia.
 
Bielik: ptak ze złotym okiem
PREMIERA NA PRAWACH WYŁĄCZNOŚCI
26 kwietnia o 18:00
Orzeł bielik, zwany też orłem morskim, to jeden z największych ptaków drapieżnych Europy. Przedstawiamy historię dwóch orlich rodzin zamieszkujących lasy Białorusi. Zobacz jak ptaki wyruszają wraz z młodymi w pełną niebezpieczeństw podróż, której celem jest Morze Czarne. Młode ptaki po raz pierwszy zasmakują samodzielności i zrobią wszystko, by przetrwać.
 
Dzika Europa
10 – 24 kwietnia
Odkryj sekrety unikalnego ekosystemu, który narodził się wraz z Morzem Bałtyckim tuż po zlodowaceniu północnopolskim. Zobacz leżące na południe od Pragi niesamowite mokradła wraz z ich niezwykłym bogactwem fauny i flory. Sięgnij ośnieżonych szczytów i doświadcz piękna słowackich Tatr Wysokich.
 
Dziki Bałtyk
PREMIERA
10 kwietnia o 18:00
Morze Bałtyckie charakteryzuje się niespotykaną różnorodnością kształtów, kolorów oraz fauny i flory. Powstałe pod koniec zlodowacenia północnopolskiego, jest największym morzem wewnątrzkontynentalnym. Tysiące turystów odwiedza co roku białe plaże Bałtyku, nie zważając na kryjące się tu bogactwo dzikiej przyrody. Przed wami dokument, ukazujący niezwykły ekosystem Morza Bałtyckiego. Zobaczcie na własne oczy bogactwo roślin i zwierząt, występujących wzdłuż wybrzeży. Poznajcie ludzi, od pokoleń zamieszkujących okolice Bałtyku.
Czechy – rok na mokradłach
17 kwietnia o 18:00
Na terenach dawnej Bohemii znajdują się mokradła, przyciągające całe stada ptaków, będące domem dla licznych gatunków zwierząt i roślin.
 
Tatry Wysokie – przyroda nietknięta czasem
24 kwietnia o 18:00
Wiele spośród 300 szczytów Tatr Wysokich na Słowacji mierzy ponad 2500 metrów. Przeplatają je trudno dostępne urocze dolinki oraz lasy zamieszkiwane przez wilki, niedźwiedzie i rysie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...