reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Brytyjskie safari” w Animal Planet

dodano: 2011-03-24 10:35 | aktualizacja: 2011-03-24 11:12
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Animal Planet

Animal Planet Deszczowa Wielka Brytania pełna egzotycznych zwierząt z najdalszych zakątków świata! Słonie, hipopotamy, leopardy, gazele, misie koala i wiele innych – to tylko niektórzy z bohaterów, jakich poznamy w nowym programie Animal Planet „Brytyjskie safari”. Premiera we wtorek, 19 kwietnia, o godz. 19.00. Emisja kolejnych odcinków: we wtorki, o godz. 19.00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brytyjskie safari (ang. Michaela’s Road Trip)
 
Przyłącz się do Michaeli Strachan – często nazywanej Davidem Attenborough w spódnicy. Podróżniczka i prawdziwa miłośniczka świata dzikich zwierząt wyrusza w wyprawę po największych ogrodach zoologicznych Wielkiej Brytanii. Żyją tam egzotyczne i zarazem zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt z całego świata. Brytyjskie zoo są dla nich jak ochronne oazy, w których stanowią nie tylko atrakcję dla zwiedzających, ale przede wszystkim otacza je należyta troska ich opiekunów. Jak radzą sobie na deszczowych i chłodnych Wyspach Brytyjskich zwierzęta przyzwyczajone do życia w ciepłym klimacie? O tym właśnie opowie nam Michaela, wyruszająca w brytyjskie safari po największych ogrodach zoologicznych Wysp Brytyjskich.
Jak wiele z tych zwierząt, które oglądamy na wybiegach, są ostatnimi przedstawicielami swoich gatunków? Problemem tym zajmie się Michaela prezentując przedstawicieli egzotycznych lemurów, surykatek, lwów, słoni czy nosorożców. Poznamy typowe zachowania tych zwierząt, ich przyzwyczajenia, ale i ciekawostki oraz historie związane z pochodzeniem danego gatunku. Michaela rozmawiać będzie także z pracownikami zoo, którzy są najbliżej spraw związanych z życiem ich podopiecznych oraz z ratownikami stojącymi na straży właściwej ochrony ginących gatunków dzikich zwierząt. Bez ich pomocy nie udałoby się uratować wielu z mieszkańców zoo.
 
Michaela będzie świadkiem przeprowadzki stadka ufnych i ciekawskich surykatek na nowy, większy wybieg w Colchester Zoo. Pozna też niezwykłą parę: opiekuna i geparda, żyjących ze sobą w przyjaźni i bawiących się na wybiegu jak człowiek ze zwykłym kotem domowym. Weźmie również udział w podawaniu leków chorym zwierzętom, których uwagę od aplikowanej dawki odwraca się za pomocą specjalnej zabawki. I zgłębi problem, z jakim styka się wiele, nie tylko brytyjskich ogrodów zoologicznych: problem rozmnażania zwierząt nie żyjących w swym naturalnym środowisku.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...