reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kabel BW przejdzie pod skrzydła Liberty Global

dodano: 2011-03-22 10:30 | aktualizacja: 2011-03-22 11:20
autor: Anita Dąbek | źródło: EQT

Kabel BW Europejska grupa private equity EQT wyraziła zgodę na sprzedaż największej w Niemczech sieci kablowej Kabel BW amerykańskiej spółce medialnej Liberty Global. Transakcja opiewa na kwotę 3,16 mld euro. - Kabel BW jest jedną z najbardziej udanych firm na europejskim rynku kablowym pod względem wzrostu sprzedaży, zysków, technologii i usług - powiedział Gunnar Asp, przewodniczący rady doradczej Kabel BW oraz doradca EQT.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Od samego początku wspieraliśmy kwitnący wzrost i rozwijaliśmy firmę jako punkt odniesienia dla sektora. Cieszymy się, że Kabel BW stanie się w przyszłości częścią Liberty Global Inc., które jest jedną z najbardziej innowacyjnych grup medialnych na całym świecie, i zaoferuje fantastyczne warunki dla dalszego rozwoju, tak aby klienci w Badenii-Wirtembergii nadal korzystali z najlepszych usług w okolicy - dodał.

EQT nabyło Kabel BW w 2006 r. od grupy private equity Blackstone, i od tamtego czasu zwiększyło sprzedaż o 120 proc. do 563 mln euro, podczas gdy EBITDA wzrosło o 160 proc. do 316 mln euro. Z marżą EBITDA na poziomie 56 proc. Kabel BW jest obecnie jednym z najbardziej dochodowych przedsiębiorstw w sektorze.

Od 2007 r., przy wsparciu EQT, Kabel BW zainwestował ponad 600 mln euro w Capex i założył jedną z najnowocześniejszych sieci w Europie. Nie tylko po to, aby firma mogła zapewnić prędkość Internetu do 100 Mbit/s, ale również po to, by wprowadziła nowe, atrakcyjne produkty. Liczba klientów szerokopasmowego Internetu i telefonii (CleverKabel) wzrosła o 177 proc. od końca 2007 r. Dalsze sukcesy to m.in. rosnąca liczba wynajmowanych odbiorników HD i nagrywarek, własna oferta pay TV MeinTV, jak również partnerstwo z Sky i usługi wideo na życzenie oferujące około 1000 filmów, częściowo w HD. Od 2010 r. Kabel BW oferuje również usługi telefonii komórkowej w uzupełnieniu do mobilnej transmisji danych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...