reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Unijne dotacje dla INFO TV FM

dodano: 2011-03-10 13:56 | aktualizacja: 2011-03-10 13:59
autor: Anita Dąbek | źródło: INFO TV FM

INFO-TV-FM INFO TV FM otrzymało dotację ze środków unijnych w związku z budową i uruchomieniem nowoczesnego obiektu nadawczego Słupsk-Bierkowo. Projekt inwestycyjny o wartości powyżej 2 mln złotych został dofinansowany kwotą 785.340 złotych ze względu na swoją innowacyjność i pozytywny wpływ na rozwój województwa pomorskiego. Jest to już 5. kolejny projekt INFO TV FM, który uzyskał wysokie oceny oraz wsparcie ze środków Unii Europejskiej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kompleksowa inwestycja zrealizowana przez INFO TV FM w 2010 roku objęła budowę budynku technicznego, postawienie konstrukcji wieży o wysokości 124 m, montaż urządzeń nadawczych oraz uruchomienie emisji programów radiowych i telewizyjnych. Przygotowany obiekt należy do najnowocześniejszych w kraju i jako pierwszy w regionie spełnia najwyższe wymogi techniczne. Zainstalowany sprzęt nadawczy umożliwia INFO TV FM wprowadzenie do oferty innowacyjnych usług cyfrowej emisji programów radiowych i telewizyjnych. Aktualnie spółka będąc krajowym hurtowym operatorem telewizji mobilnej w ramach programu pilotażowego nadaje z obiektu sygnał telewizji mobilnej dla powiatu słupskiego.

Wdrożenie przez INFO TV FM cyfrowej telewizji mobilnej jest bezpośrednim potwierdzeniem innowacyjnego charakteru inwestycji, który został także wysoko oceniony przez komisję przy kwalifikacji wniosku o dofinansowanie ze środków unijnych. Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii na terenie województwa pomorskiego wpływa na wzrost atrakcyjności regionu poprzez dostęp do najnowocześniejszych technologii ITC oraz przyczynia się do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu, którym zagrożone są tereny poza metropolitarne. Projekt został dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Pomorskiego przeznaczonych na rozwój i innowacje małych i średnich przedsiębiorstw.

Uruchomienie nowoczesnego Ośrodka Nadawczego Słupsk-Bierkowo wpisuje się również w prowadzoną w Polsce politykę cyfryzacji. Przyjęta koncepcja cyfryzacji zakłada stopniowe przechodzenie z analogowej emisji programów telewizyjnych na zgodną z wymogami Unii Europejskiej bardziej zaawansowaną technologicznie emisję cyfrową. Sukcesywne uruchamianie stacji nadawczych w poszczególnych regionach kraju jest także odpowiedzią na rosnące zainteresowanie nadawców publicznych i prywatnych podniesieniem jakości emisji. Wybudowany obiekt i możliwość instalacji najnowocześniejszych urządzeń systemów antenowych pozwala spółce na emisję programów radiowych i telewizyjnych dla Słupska oraz znacznej części Pomorza przy zachowaniu najwyższych parametrów technicznych.

INFO TV FM realizując własne projekty inwestycyjne dużą uwagę przykłada także do spraw bezpieczeństwa. Przy budowie obiektów nadawczych szczególnie istotne jest spełnienie wszystkich wymogów związanych z ochroną środowiska naturalnego. Decyzja o budowie dużego ośrodka na terenie Zakładu Unieszkodliwienia Odpadów spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony władz miasta i mieszkańców. Ponadto, blisko 20 proc. energii potrzebnej do funkcjonowania całej instalacji pochodzi ze źródeł odnawialnych. Dzięki instalacji 10 paneli słonecznych wykorzystywanych do zasilania lamp przeszkodowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu zwiększył się udział energii odnawialnej w bilansie energetycznym ośrodka.

Ośrodek Nadawczy Słupsk-Bierkowo to piąta inwestycja INFO TV FM, która otrzymała wsparcie z funduszy strukturalnych UE z uwagi na realizację celów związanych z rozwojem regionalnym i implementacja nowych technologii. Wcześniejsze projekty, takie jak budowa obiektu Ostrołęka-Ławy, zakup oprogramowania i aparatury oraz uruchomienie naziemnej emisji cyfrowej w Leżajsku uzyskały łączne dotacje w wysokości ponad 2 mln złotych. Obecnie spółka przygotowuje się do złożenia następnej aplikacji w ramach jednego z Regionalnych Programów Operacyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...