reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Właściciel platformy Digi TV kupi UPC Romania?

dodano: 2011-02-27 12:11 | aktualizacja: 2011-02-28 17:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: Digital TV

RCS & RDS Rumuński operator płatnej telewizji RCS/RDS jest o krok od zakupu swojego rywala - UPC Romania, który istnieje na rynku od 15 lat. Firma będąca m.in. właścicielem środkowoeuropejskiej platformy satelitarnej Digi TV, prowadzi obecnie rozmowy z bankami inwestycyjnymi, w tym Goldman Sachs, Credit Suisse i Morgan Stanley dotyczące finansowania przejęcia rumuńskiej części Liberty Global. Transakcja ma wynieść ok. 300 milionów dolarów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RCS/RDS, która jest w 44% własnością lokalnego przedsiębiorcy Zoltan'a Teszari ma zapłacić ok. 300 mln dol. Pozostali akcjonariusze RCS/RDS to fundusze inwestycyjne Epic i Quadrant.

Liberty Global, akcjonariusz UPC, w ubiegłym roku zatrudnił bank inwestycyjny Rothschild, aby znaleźć rozwiązanie dla UPC Rumunia, która w 2004 r. sama kupiła operatora kablowego Astral za 400 mln dolarów. Z wyników finansowych za czwarty kwartał 2010 r. wynika, że firma na koniec grudnia 2010 r. straciła 2.000 klientów.

Ponadto RCS/RDS od 2005 r. oferuje bardzo niskie, a wręcz ekstremalne ceny, by za wszelką cenę zyskać klientów. Obecnie po pięciu latach walki posiada prawie trzy razy więcej abonentów niż konkurencyjna UPC Romania. Dlatego Liberty Media musi znaleźć rozwiązanie, a co za tym idzie nowego właściciela.

Jeśli dojdzie do transakcji to rumuński rynek stworzy potwora, który będzie miał 4 mln klientów usług telewizyjnych, 1,7 mln klientów telefonii stacjonarnej, 1,4 mln użytkowników telefonii komórkowej oraz 1,4 mln klientów z dostępem do Internetu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...