reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Les Stroud na końcu świata” w Discovery World

dodano: 2011-02-22 12:09 | aktualizacja: 2011-02-22 12:33
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery World

Discovery World Discovery World zaprasza na niezwykłą podróż w najdalsze zakątki Ziemi zamieszkiwane przez ostatnie dzikie plemiona. Les Stroud, ekspert od sztuki przetrwania będzie obserwować zwyczaje plemion, które od wieków egzystują z dala od cywilizacji.
Przekonaj się, czy byłbyś w stanie przetrwać w warunkach, w jakich żyją plemiona odwiedzane przez Lesa Strouda. Premiera cyklu „Les Stroud na końcu świata” 18 marca w Discovery World.
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Les Stroud na końcu świata" (ang. Beyond Survival with Les Stroud)
Premiera: piątek 18 marca, o godzinie 21.30 na kanale Discovery World
Emisja kolejnych odcinków: w piątki, o godzinie 21.30


Cykl „Les Stroud na końcu świata” pokaże nam, że obok współczesnej cyfrowej cywilizacji wciąż żyją plemiona, którym elektryczność, publiczna służba zdrowia czy supermarkety nie są znane. Co więcej, nie są im tak naprawdę do niczego potrzebne. Plemiona te wiodą bowiem życie podobne do tego, jakie prowadzili tysiące lat temu ich przodkowie. Stosują wciąż te same prymitywne narzędzia, które wciąż gwarantują im przetrwanie. Do połowów ryb służą im proste harpuny. Polują za pomocą „prymitywnych”, ale skutecznych pułapek. Domy budują z materiałów, które sami zdobędą, a bieg ich życia wyznacza naturalny cykl przyrody.

Les Stroud spróbuje uzyskać od tych plemion tajemną wiedzę o przetrwaniu w tak ekstremalnych warunkach. Zdecyduje się żyć tak jak Bażawowie, członkowie ludności Sri Lanki czy plemiona zamieszkujące okolice koła podbiegunowego. Będzie podglądał ich codzienne życie: pracę, zdobywanie posiłku, a także zagłębi się w niezwykłe, kultywowane przez nich wierzenia. Pozna tajemnice niezwykłego kultu Wedy oraz rytuału czarnej magii uprawianej na terenie Sri Lanki. Odkryje niezwykły rytuał pochówku zmarłych, jaki praktykuje odcięte od świata plemię Hewa z Papui Nowej Gwinei. Pozna też język ciała Bażawów, jedyną formę komunikacji tego plemienia oraz ich niezwykłe oddanie morzu – głównego żywiciela i zarazem ich domu. Jednak czy w tej podróżniczej opowieści zapalonego surwiwalowca pobrzmiewa pewnego rodzaju ostrzeżenie?

Les Stroud ma w tym większy cel: śpieszy bowiem z pokazaniem nam nieznanych kultur i plemion, które już wkrótce mogą bezpowrotnie zniknąć z powierzchni naszej planety. Czy Stroud będzie ostatnim człowiekiem Zachodu, który uda się na koniec świata, by poznać te niezwykłe kultury? Oto fascynująca podróż w niezbadane rejony świata i opowieść o plemionach, o których istnieniu większość z nas nie wie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...