reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ekspedycja Wisła” z Markiem Kamińskim w Planete

dodano: 2011-01-24 12:29 | aktualizacja: 2011-01-24 13:40
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: PLANETE

Planete Kanał PLANETE objął patronatem medialnym film dokumentalny „Ekspedycja Wisła” z udziałem podróżnika i polarnika Marka Kamińskiego. Premiera kinowa „Ekspedycji Wisła” w reżyserii Joanny Łęskiej i Doroty Adamkiewicz odbędzie się 25 stycznia o godz. 18.00 (wstęp bezpłatny) w Kinie Kameralnym w Gdańsku oraz 28 stycznia o godz. 18.00 (pokaz zamknięty) i 20.00 (pokaz biletowany) w Kinie Kultura w Warszawie. W telewizji widzowie po raz pierwszy film zobaczą w PLANETE we wtorek 19 kwietnia o godz. 20.45.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dokument ma dwóch równorzędnych bohaterów. Piękną, dziką, niemalże egzotyczną Wisłę oraz Marka Kamińskiego, podróżnika, polarnika, zdobywcę obu biegunów ziemi, który z ciekawością dziecka zachwyca się, kontempluje, analizuje i „dotyka” królowej polskich rzek. To spotkanie żywiołu oraz człowieka, który postanowił poszukać ekstremalnych przeżyć w zasięgu ręki. „Ekspedycja Wisła”, którą dopełnia pełna odgłosów wody i śpiewu ptaków muzyka Leszka Możdżera, to opowieść o rzece, miastach, przez które przepływa, ich mieszkańcach i marzeniach. Widz obserwuje Kamińskiego, który dosłownie zakochuje się w Wiśle, powoli i cierpliwie poznaje ją i odkrywa jej piękno.

W filmie przenikają się dwie wyprawy od źródła do ujścia Wisły: letnia (odbyła się we wrześniu 2009 roku i trwała miesiąc) oraz zimowa (odbyła się w marcu 2010 przez dwa tygodnie). W trakcie pierwszej ekspedycji narodził się projekt Szlak Wisły wieloletni program na rzecz Wisły, w skład którego wchodzą m.in.: film „Ekspedycja Wisła”, konferencja Wisła XXI wieku, portal Szlak Wisły, przewodniki, Kampania Woda +.

- Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tak ciekawym wydarzeniu. Misja kanału PLANETE i Marka Kamińskiego są zbieżne. Naszym celem jest wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do propagowania wiedzy o dziedzictwie narodowym. Każdy zakątek globu jest inny. I każdy jest wart zobaczenia - dodaje Joanna Pogorzelska, dyrektor kanału PLANETE.

Po każdym seansie kinowym nastąpi spotkanie oraz dyskusja z Markiem Kamińskim - bohaterem filmu oraz twórcami: reżyserkami Joanną Łęską, Dorotą Adamkiewicz, operatorem Tomkiem Michałowskim, montażystą Cezarym Kowalczukiem oraz uczestnikami i gośćmi wypraw Ekspedycja Wisła.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...