reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy Dyrektor Zarządzający UNI

dodano: 2011-01-10 13:30 | aktualizacja: 2011-01-10 13:50
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: UNI

Universal Networks International - UNI Tariq Syed objął nowo utworzone stanowisko Dyrektora Zarządzającego Universal Networks International (UNI) na Europę Środkowo-Wschodnią (Polskę, Węgry, Rumunię, Słowację, Czechy i kraje bałkańskie). Jego zadaniem będzie zarządzanie międzynarodowymi płatnymi kanałami telewizyjnymi NBC Universal w tym regionie. Informacja ta została podana do publicznej wiadomości przez Colina McLeoda, Dyrektora Zarządzającego wschodzących rynków EMEA, do którego Tariq Sayed będzie raportował. Syed objął stanowisko w trybie natychmiastowym.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tariq Syed będzie odgrywał kluczową rolę w utrzymaniu siły i pozycji kanałów rozrywkowych UNI. Będzie także odpowiedzialny za ekspansję kanałów UNI na platformach telewizyjnych i realizowanie celów sprzedażowych związanych z przychodami z reklam.

Colin McLeod powiedział: - Z ogromną przyjemnością witamy Tariqa w naszym zespole. Jego bogate doświadczenie będzie z pewnością przydatne przy realizacji ambitnych planów UNI na wschodzących rynkach  Europy, Bliskiego Wschodu i Azji.

Tariq Syed dodał: - Dołączenie do zespołu Universal Networks jest dla mnie niezwykle ekscytującym wyzwaniem, które pozwoli mi wpływać na dalszy jej rozwój w krajach o wysokim potencjale w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do tej pory Syed pracował w NBC International, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Rozwoju Biznesu i był odpowiedzialny za globalne projekty strategiczne (także połączenia i akwizycje) całej firmy, w tym za zakup firm produkcyjnych Carnival i Monkey Kingdom.

Syed rozpoczął swoją karierę w British Telecom, gdzie pracował na różnych stanowiskach w dziale finansowym i rozwoju biznesu. Jego zróżnicowane doświadczenie obejmuje również pracę w firmach telefonii komórkowej O2, Bear Stearns Telecoms Media and Technology (TMT), oraz w Investment Banking w Londynie. Tariq Syed zdobył także certyfikat Chartered Management Accountant, ukończył Wydział Matematyki na King’s College w Londynie, a także MBA na IESE Business School w Hiszpanii.

Objęcie przez Syeda stanowiska Dyrektora Zarządzającego jest następstwem rozwoju pięciu najważniejszych kanałów Universal Networks International (Universal Channel, 13TH STREET Universal, Syfy Universal - w Polsce pozostaje Scifi Universal, DIVA Universal i Studio Universal), mającym na celu dostarczanie ciekawych treści telewizyjnych na skalę globalną. Równocześnie Universal Networks kontynuuje rozwój swoich kanałów HD – dotychczas rozpoczął ich emisję w Ameryce Łacińskiej, Wielkiej Brytanii, we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech i w Japonii.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...