reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Policjanci z Alaski” w Discovery World

dodano: 2010-10-25 11:42 | aktualizacja: 2010-10-25 13:44
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery World

Discovery World Walka z kłusownictwem, napadami i nielegalnym handlem bronią – oto kulisy zawodu policjantów pracujących na Alasce, Dzikim Zachodzie północy USA. Ich pracy będzie można przyjrzeć się w nowy programiePolicjanci z Alaski, który będzie miał swoją premierę już w listopadzie na antenie kanału Discovery World.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Policjanci z Alaski" (ang. Alaska State Troopers)
Premiera: piątek, 19 listopada, godz. 22:30
Emisja drugiego odcinka: w piątek, 26 listopada, o godz. 22:30

Alaska – największy stan USA i jednocześnie najmniej przyjazny do życia. Ta mroźna i na pierwszy rzut oka spokojna kraina, położona tuż przy kole podbiegunowym, ma nieco ponad pięćset tysięcy mieszkańców, żyjących na powierzchni blisko półtora miliona kilometrów kwadratowych. Jednak wbrew pozorom dzieje się tutaj więcej, niż można by się spodziewać: wciąż dokonywane są bezprawne odstrzały zwierzyny, w najlepsze rozwija się nielegalny handel bronią i alkoholem, rozboje są na porządku dziennym, a sam stan ma największy odsetek samobójstw na całym świecie. Na tak nieprzyjaznym terenie pracują policjanci – specjalnie wyszkoleni, będący w stanie pełnej gotowości stróże prawa, kontrolujący kryminalną strefę Alaski. Zawodowe życie i dokonania „Policjantów z Alaski” poznamy już 19 listopada br. dzięki Discovery World.

Zawód policjanta na Alasce nie jest najłatwiejszą praca. Alaskańscy stróże prawa praktycznie wciąż pracują w terenie, zmagając się z trudnymi warunkami atmosferycznymi i przemierzając dziesiątki kilometrów przy użyciu skutera śnieżnego, quada czy pontonu motorowego. Często muszą też korzystać z samolotu, by dostać się do zalanych przez wiosenną powódź i odciętych od świata miasteczek. Nieustannie przeczesują gęste lasy w poszukiwaniu nie tylko śladów nielegalnych polowań, ale też samych kłusowników. Działają też w mieście, będąc pierwszymi na miejscach wypadków i poszukując uciekających przed prawem przestępców. Stoją na straży nie tylko ochrony dzikiego życia, ale i bezpieczeństwa zwykłych ludzi – bo na Alasce wciąż mają miejsce wypadki, zaginięcia lub napaście, którym trzeba przeciwdziałać.

Aby poznać trudy zawodu alaskańskiego policjanta, zajrzymy do akademii, w której adepci nie tylko poznają przepisy prawa i analizują przypadki z historii kryminalistyki, ale biorą też udział w treningach o piątej rano i kilkunastodniowych wypadach w odcięte od świata rejony Alaski. Dzięki temu uczą się, jak mają sobie poradzić w różnych, często bardzo ekstremalnych warunkach, w jakich dane im będzie pracować. Przypominająca wojskową musztrę szkoła pomaga im stwierdzić, czy na pewno nadają się do wykonywania tego zawodu, ponieważ na straży prawa stanu Alaska mogą stanąć tylko najlepsi i najbardziej zdeterminowani.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Signal ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Signal ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 849 zł Więcej...