reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Czekając na sobotę” w HBO

dodano: 2010-10-06 12:54 | aktualizacja: 2010-10-06 13:00
autor: Anita Dąbek | źródło: HBO

HBO „Czekając na sobotę” w reżyserii Ireny i Jerzego Morawskich to nowy dokument wyprodukowany przez HBO Central Europe. Film pokazuje świat młodych ludzi, którym los zostawił w spadku beznadzieję i niechęć do robienia czegokolwiek poza czekaniem na sobotnią dyskotekę. Świat wydawałoby się obcy, odległy, który istnieje tuż za rogiem. Premiera telewizyjna filmu odbędzie się w niedzielę, 24 października o godz. 22.00 w HBO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dokument „Czekając na sobotę” opowiada o nudzie i rozrywce na prowincji. Dla bohaterów filmu sobota jest spełnieniem, ładowaniem akumulatorów na kolejny, monotonny tydzień, odstresowaniem się, piciem i oglądaniem w dyskotece erotycznego show. Czekanie staje się sensem życia, a sobota wypełnia je magią. Dotknięcie erotycznej gwiazdki z dyskoteki, nakręcenie jej występu telefonem komórkowym i oglądanie tych filmów to tematy do rozmów na kolejny tydzień. Potem spotykają się przy piwie, w autobusowej wiacie, snując opowieści o minionych dyskotekach, o bójkach, dziewczynach i planach, które nie sięgają dalej niż kolejna sobota. Mimo to są pełni optymizmu, a ich świat, wbrew obawom niektórych, wcale nie jest taki szary i nieciekawy.

Wyprodukowany przez HBO Central Europe dokument „Czekając na sobotę” wyreżyserowany został przez Irenę i Jerzego Morawskich, twórców kontrowersyjnej „Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym”. Morawscy są także autorami społecznie zaangażowanych seriali dokumentalnych: „Serce z węgla” o współczesnym Śląsku oraz „Kochankowie z Internetu” o poszukiwaniu miłości w wirtualnym świecie.

Premiera filmu „Czekając na sobotę” odbędzie się w niedzielę, 24 października o godz. 22.00 w HBO. Powtórki będzie można oglądać w HBO2 w środę, 27 października o godz. 22.00 (w paśmie Bez cenzury) oraz w piątek 29 października o godz. 23.20.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...