reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Channel: „Bear Grylls w miejskiej dżungli”

dodano: 2010-09-08 15:03 | aktualizacja: 2010-09-08 15:59
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Discovery Channel

W środę, 22 września o godz. 21:30 na antenie Discovery Channel będzie miała miejsce premiera nowej serii „Bear Grylls w miejskiej dżungli”. Prowadzącym program jest tytułowy Bear Grylls, który pokaże widzom jak radzić sobie w niebezpieczeństwach czyhających na człowieka nie na pustyni, czy lesie, ale miejskiej dżungli.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
"Bear Grylls w miejskiej dżungli" (ang. Worst-Case Scenario)
Premiera: środa, 22 września o godz. 21:30
Emisja: środy o godz. 21:30 i 22.00

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, że wyjście z domu na ulicę grozi potwornym niebezpieczeństwem? Jazda samochodem może zakończyć się pożarem, a Ty zostaniesz uwięziony w płonącym pojeździe. W wyniku awarii prądu utkniesz w ciemnej windzie, a w małej uliczce zaatakuje Cię rozwścieczony pies. Jak okiełznasz panikę podczas zaledwie kilku sekund, które mogą ocalić Ci życie? Z pomocą przychodzi niezastąpiony i nieustraszony Bear Grylls!

Prowadzącego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – gości w najpopularniejszych amerykańskich talk-show, jest autorem bestsellerów, a magazyn „People” zalicza go do najbardziej przystojnych mężczyzn na Ziemi. Jednak nie jest zwykłym celebrytą – to gospodarz bijącej na całym świecie rekordy oglądalności serii Discovery Channel „Szkoła przetrwania”. Od września nieustraszony bohater powraca na ekrany w serii „Bear Grylls w miejskiej dżungli”, aby pokazać, że niebezpieczeństwa czyhają na człowieka  nie tylko na pustyni, czy lesie. W każdym momencie każdy z nas może znaleźć się w pułapce także w mieście. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie Bear Grylls pokaże, jak poradzić sobie w sytuacjach, która na pierwszy rzut oka wydają się beznadziejne i jak wyjść z nich obronną ręką!

Z powodu ocieplania się klimatu, coraz częściej nasz kraj będą nawiedzać potężne nawałnice. Ostatnia burza w Warszawie spowodowała długie, nawet kilkudniowe przerwy w dostawie prądu. Oczywiście, znając swój dom, możesz w nim z łatwością poruszać się w ciemności, ale co stanie się, kiedy awaria zasilania zastanie Cię w budynku zupełnie Ci nieznanym, pełnym niewidocznych zagrożeń? Zwalcz odruch natychmiastowego włączania komórki – najpierw zasłoń jedno oko, dopiero potem użyj telefonu, aby choć trochę zorientować się w konstrukcji budynku. Ludzki wzrok przyzwyczaja się długo do ciemności, dlatego warto zadbać o choć częściową akomodację oka. W razie rozładowania się telefonu, drugie oko będzie już „oswojone” z brakiem światła i nie będziesz czuł się kompletnie zagubiony! Aby znaleźć drogę do wyjścia, kieruj się ruchem powietrza – tam, skąd wieje mocniej, może znajdować się korytarz, prowadzący do wyjścia.

A co zrobić w sytuacji, kiedy jedziesz krętą drogą, a Twój samochód przestaje reagować na pedał hamulca? Włącz światła awaryjne, rozglądaj się uważnie i jedź slalomem – to pomoże wyhamować auto. Staraj się jeździć po poboczu – przydrożne krzaki co najwyżej zarysują samochód, ale pomogą znacznie zmniejszyć prędkość!

Mimo, że na naszej planecie są określone strefy, w których trzęsienia ziemi występują szczególnie często, sejsmolodzy ostrzegają: taka katastrofa może się wydarzyć praktycznie wszędzie. Kiedy nagle ziemia zaczyna się trząść, musisz działać błyskawicznie, aby ocalić życie! Po pierwsze - nie biegnij, bo możesz poranić się odłamkami potłuczonego szkła lub wystającymi częściami połamanych mebli. Jeśli nie zdążysz opuścić budynku przed wstrząsami, poszukaj schronienia pod mocnymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak framugi drzwi. Uważaj na kable, które mogą Cię porazić prądem oraz rozlaną wodę, przenoszącą napięcie. Bądź przygotowany na nadejście wtórnych wstrząsów – nie opuszczaj swej kryjówki, zanim nie będziesz pewny, że trzęsienie już się skończyło!

Jak przeciąć zablokowany pas bezpieczeństwa, kiedy musimy szybko wydostać się z zagrożonego eksplozją pojazdu? Jak, mając niewiele siły, wybić z zasady nietłukącą się szybę auta? Czy w przypadku ataku rozwścieczonych psów należy uciekać, czy też jest inny sposób na wyjście bez szwanku z bliskiego spotkania z agresywnym zwierzęciem? Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że śmierć z powodu hipotermii może zdarzyć się w środku upalnego lata, jeśli ktoś przez przypadek uwięzi Cię w dźwiękoszczelnej chłodni? Czy myślisz że można przeżyć w spadającej windzie? Co zrobić, gdy złamiesz nogę, a nie masz jak wezwać pomocy?

Na samą myśl o takich wypadkach masz gęsią skórkę? Nie panikuj – przypomnij sobie podstawowe zasady, jakimi kieruje się Bear w kryzysowych sytuacjach! Oglądaj nową premierową serię „Bear Grylls w miejskiej dżungli”, w każdą środę od 22 września o godz. 21.30 na kanale Discovery Channel!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...