reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ostatni sezon „Dynastii Tudorów” w HBO

dodano: 2010-09-08 11:55 | aktualizacja: 2010-09-08 12:20
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: HBO

HBO HBO prezentuje czwarty i ostatni sezon serialu opowiadającego o losach Henryka VIII, jednego z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich władców. Premiera pierwszych dwóch odcinków ostatniego sezonu serialu „Dynastia Tudorów”, którego twórcą jest Michael Hirst odbędzie się w sobotę, 18 września br. o godz. 22:00 w HBO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja czwartego sezonu „Dynastii Tudorów” rozpoczyna się w 1540 roku i przedstawia ostatnie lata rządów monarchy. Pięćdziesięcioletni król Henryk VIII (Jonathan Rhys-Meyers) postanawia poślubić piękną, zaledwie siedemnastoletnią Katarzynę Howard (Torrance Coombs). Wierzy, że małżeństwo z młodziutką, namiętną dziewczyną da mu szczęście, którego nie zaznał w poprzednich związkach. Starzejący się król zmaga się także z intrygami na dworze, gdzie jedynym wiernym mu towarzyszem pozostaje stojący u jego boku od lat książę Suffolk Charles Brandon (Henry Cavill).

W rolę Henryka VIII wcielił się Jonathan Rhys-Meyers. Oprócz niego w serialu występują m.in. Henry Cavill, Sarah Bolger i Joely Richardson. Jonathan Rhys-Meyers tak mówi o swojej postaci po czterech sezonach serialu: [Henryk] zrobił bardzo wiele dla swojego kraju. Dał też Anglii Elżbietę, która była jednym z najwybitniejszych władców. Zainicjował wiele przedsięwzięć, których efekty stały się widoczne po latach. Był niezwykle inteligentnym mężczyzną, choć trzeba przyznać, że miał przerośnięte ego, był próżny i uważał się za boga. Władza absolutna deprawuje człowieka. Tak też stało się w jego przypadku. Rozumiem go i podziwiam, ale nie bezkrytycznie. Henryk był bardzo filmową postacią, choć moim zdaniem nie był wielkim władcą.

Widzimy schyłek rządów Henryka, który trzyma ster władzy mocną ręką. Władca nie wycofuje się z życia publicznego - wręcz przeciwnie - oznajmia wszystkim niespodziewane decyzje. Ma ponad 40 lat, czyli jest w sile wieku, ale cierpi z powodu wielu dolegliwości (…). - mówi o czwartym sezonie serialu Michael Hirst, twórca „Dynastii Tudorów”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...