reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

31.10 premiera nowego serialu „The Walking Dead”

dodano: 2010-08-25 12:10 | aktualizacja: 2010-08-25 13:39
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: FIC

the Walking dead.jpg FOX International Channels oraz AMC podały informację o globalnej premierze niezwykle oczekiwanego serialu The Walking Dead. Obie sieci rozpoczną emisję serialu już tej jesieni, w tym samym tygodniu. Premiera serialu w AMC planowana jest na niedzielę 31 października br., po niej zaś, w pierwszym tygodniu listopada, nastąpi jego światowa emisja na kanałach należących do FIC.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial telewizyjny "The Walking Dead", autorstwa Franka Darabonta („Skazani na Shawshank”, „Zielona Mila”) i Gale Anne Hurd („Terminator”, „Obcy”, „Armagedon”, „Niesamowity Hulk”) oparty został na bestsellerowej powieści graficznej Roberta Kirkmana o tym samym tytule a jego premiera będzie miała miejsce w 120 krajach, w 33 językach. Kiedy, tej jesieni, pojawi się na antenie obejrzą go telewidzowie w 250 milionach domów. To wydarzenie bezprecedensowe, podkreślające pierwszy w historii przypadek, w którym debiutowi serialu telewizyjnego nadano rozmach porównywalny z premierą filmu kinowego.

FIC zdarzały się już równoczesne premiery produkcji własnych w wielu krajach, nigdy jednak nie były to przedsięwzięcia prowadzone na taką skalę albo premiery realizowane równolegle w Stanach Zjednoczonych i poza amerykańskim terytorium - powiedziała Sharon Tal Yguado, Wiceprezes ds. Opracowywania i Emisji Programów Własnych. Biorąc pod uwagę zarówno duży rozgłos i oczekiwania, na tak wczesnym etapie, jakie serial zdążył już wzbudzić na całym świecie, chcieliśmy, by premiera miała możliwie jak największy zasięg. Z podekscytowaniem podchodzimy do współpracy z AMC przy tym światowym „wybuchu epidemii”.

Bezprecedensowa, globalna kampania promocyjna to część ewolucji AMC, której przyświeca cel, by dostarczyć telewizję na najwyższym poziomie szerokiej widowni – powiedział Prezes AMC, Charlie Collier. Ogólnoświatowa premiera "The Walking Dead", zorganizowana we współpracy z naszym partnerem FOX International Channels, pozwoli takim osobowościom jak Frank Darabont i Gale Anne Hurd zaistnieć w kinowym stylu na AMC i odbić się szerokim echem na całym świecie. Strach, dramat i wspaniała fabuła mają uniwersalny charakter, a my jesteśmy dumni, pokonując tą postapokaliptyczną rzeczywistość zombie ramię w ramię ze świetnymi partnerami z FIC.

AMC i FIC połączyły siły w dziedzinie marketingu, żeby zadbać o wywołanie jak największego, globalnego zainteresowania serialem.  

"The Walking Dead" jest pierwszym w pełni własnym serialem AMC. Już wcześniej, latem tego roku, FIC ogłosił, że nabył wszelkie prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu, w tym prawa do emisji telewizyjnej oraz dystrybucji wideo na wszystkich międzynarodowych rynkach poza Ameryką Północną.

Serial opowiada historię tygodni i miesięcy następujących po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf jednego z hrabstw, Rick Grimes, podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbiera krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny niż przemierzające Ziemię bezmyślne istoty.  

"The Walking Dead" oparto na serii książek komiksowych autorstwa Roberta Kirkmana, opublikowanych przez amerykańskie wydawnictwo Image Comics. Kirkman uczestniczy w projekcie jako producent wykonawczy, Frank Darabont, trzykrotnie nominowany do Oskara („Skazani na Shawshank”, „Zielona Mila”) jest scenarzystą, reżyserem i producentem wykonawczym serialu. Gale Anne Hurd („Terminator”, „Obcy”, „Armagedon”, „Niesamowity Hulk”), prezes firmy producenckiej Valhalla Motion Pictures, jest również jego producentką wykonawczą. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się także David Alpert z Circle of Confusion oraz Charles „Chic” Eglee (seriale: „Dexter”, „Świat gliniarzy”, „Cień anioła”).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...