reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-11-27 - 2021-11-28

11. i 12. runda wyścigów Formuły 2

dodano: 2010-07-15 11:13 | aktualizacja: 2010-07-29 12:32
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: C+

Eurosport Tydzień temu w Algarve w Portugalii Natalia Kowalska wywalczyła pierwsze, historyczne punkty w Formule 2. W Brands Hatch chce pójść za ciosem. Przed zawodniczką CYFRA + F2 RACING już szósty wyścigowy weekend tego sezonu. Koszalinianka nie ma złudzeń - na angielskim torze najważniejsze będą kwalifikacje. Wyścigi na żywo na antenie Eurosportu i Eurosportu 2 .Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polka na Wyspy Brytyjskie udała się już w poniedziałek 12 lipca br., po to by we wtorek uczestniczyć w oficjalnych testach przed wyścigiem. W trakcie sezonu kierowcy F2 mają taką szansę tylko dwukrotnie. W czerwcu jeździli w Zolder, teraz właśnie w Brands Hatch. Dla Kowalskiej każde okrążenie w ramach testu jest na wagę złota. Z jazd próbnych Natalia jest zadowolona. Teraz czas na weekendową rywalizację. Polka nie ma zamiaru spoczywać na lurach po wydarzeniach w Algarve. Na każdym kroku powtarza, Że wejść do pierwszej 10-tki to jedno, ale utrzymać się w niej na dłużej - to drugie.

Wszyscy idą do przodu, jadą coraz szybciej. Każdy najmniejszy błąd w kwalifikacjach kosztuje kilka pozycji na starcie. A potem w wyścigu strasznie trudno to nadrobić - ocenia Kowalska. Zwłaszcza na takim torze jak ten w Brands Hatch. Natalia odpowiada dlaczego: Tor w Brands Hatch jest bardzo szybki, nie wynika to z długich prostych, tylko z bardzo szybkich zakrętów. Naprawdę ciężko będzie tu wyprzedzać i utrzymać się za kimś, bo w ten sposób traci się docisk. Dlatego kwalifikacje będą kluczową sprawą - wyjaśnia zawodniczka.

Po weekendzie w Portugalii Kowalska zebrała sporo pochlebnych opinii na swój temat. Jak przyznaje, jest to dla niej dodatkowa mobilizacja do jeszcze lepszej jazdy. To był dobry weekend. Wnioski zostały wyciągnięte i teraz będziemy robili wszystko, by było tylko lepiej - kończy Polka. Tor, na którym w weekend będzie jeździć zawodniczka teamu CYFRA+ F2 RACING znajduje się blisko Londynu. Nie zabraknie więc pewnie polskich kibiców. Tych Natalia zyskuje z wyścigu na wyścig. Wszystko za sprawą coraz lepszej jazdy.

FIA F2, Brad Hatch, Wielka Brytania, runda 11. I 12.:
piątek, 16 lipca br.
godz. 10:45 - 1. trening
godz. 14:15 - 2. trening
godz. 17:40 - kwalifikacje do 1. wyścigu

sobota, 17 lipca br.
godz. 12:45 - 1. wyścig (na żywo w Eurosport)
godz. 16:50 - kwalifikacje do 2. wyścigu

niedziela, 18 lipca br.
godz. 14:05 - 2. wyścig (na żywo w Eurosport 2)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...