reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Historyczny wehikuł czasu w Zone Europa

dodano: 2010-06-09 11:27 | aktualizacja: 2010-06-09 11:48
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: Zone Europa

Zone Europa W sobotnie lipcowe wieczory br. kanał Zone Europa zaprasza do podróży w czasie, podczas której poznamy znane historyczne postaci, ich życiorysy i motywy działania. Towarzysząc bohaterom rożnych epok w wyjątkowych momentach ich życia będziemy świadkami przełomowych wydarzeń historycznych, a to wszystko dzięki filmom w sobotnim cyklu kanału Zone Europa - Z historią w tle.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cykl Z historią w tle rozpocznie się emisją trzeciego odcinka serialu telewizyjnego w reżyserii Richarda T. Heffrona "Napoleon i Józefina". Ogromny budżet, rozmach realizacyjny, realia epoki przedstawione w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko to stanowi wyjątkowe tło dla opowieści o historii miłości jednego z największych wodzów w dziejach, cesarza Francji Napoleona i jego wybranki Józefiny. Emisja 3 lipca br., godz. 20:00.

Tydzień później, 10 lipca 2010 r. o godz. 20:00 wyemitowany zostanie film "Młody Winston" w reżyserii laureata Oscara, Sir Richarda Attenborough. To drugi pełnometrażowy film tego reżysera. Tytułowy Winston to oczywiście jeden z najwybitniejszych polityków XX wieku, premier Wielkiej Brytanii Winston Churchilla. Reżyser opowiada o jego młodości w konwencji filmu przygodowego. Zaletą filmu są znakomite zdjęcia, muzyka, oraz nominowane do Oscara kostiumy – a przede wszystkim świetna rola Roberta Shawa.

17 lipca 2010 (godz. 20:00) to z kolei dzień emisji filmu "Cromwell". Podobnie jak Churchill, Oliver Cromwell to jedna z najważniejszych postaci w dziejach Anglii. Historia legendarnego przywódcy rewolucji przeciwko królowi Karolowi I to idealny materiał na widowiskowy film historyczny, a reżyser Ken Hughes w pełni tę szansę wykorzystał. W roli głównej Richard Harris, nagrodzony za tę kreację na festiwalu filmowym w Moskwie, a w rolach drugoplanowych m.in. znakomity jak zawsze Alec Guiness i Timothy Dalton.

24 lipca br. o godz. 20:05 wyemitowany zostanie film z kanonu historycznego kina spod znaku jednego z najwybitniejszych twórców rosyjskich - Andrieja Konczałowskiego. Jego film "Trójkąt" pod gwiazdą to opowieść o jednym z największych tyranów historii; Józefie Stalinie. Oglądamy go z perspektywy losów osobistego kinooperatora; Iwana Sanszina. To właśnie oczami Sanszina przyglądamy się jednemu z najbardziej przerażających a zarazem fascynujących dyktatorów w historii świata. W rolach głównych: Tom Hulce, Lolita Davidovich i Bob Hoskins.

Cykl Z historią w tle zakończy się 31 lipca 2010 o godz. 21:50 emisją filmu "Nadzieja i chwała". Ten niezwykły obraz to historia zwyczajnej angielskiej rodziny, jej rozterek, słabości i przygód, z dramatycznymi wydarzeniami II wojny światowej w tle. Młody chłopak Bill Rowan jest zafascynowany oglądaniem podniebnych potyczek samolotów angielskich i niemieckich podczas słynnej bitwy o Anglię. Z czasem jednak działania wojenne się nasilają, a fascynacja przechodzi w koszmarne i traumatyczne doświadczenie. Pięć nominacji do Oscara, nagrody BAFTA i Złotego Globu oraz nagroda na Festiwalu w Tokio. Pozycja obowiązkowa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...