reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TP z największą ilością dobrych praktyk CSR

dodano: 2010-04-22 16:10 | aktualizacja: 2010-04-22 17:30
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: TP

logo TP nowe tpsa 29 dobrych praktyk 20 polskich firm zostało wyróżnionych podczas wczorajszej gali promującej standardy społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Wśród nich najwięcej, bo aż 6 wyróżnień przyznano Telekomunikacji Polskiej. Docenione projekty TP to : Bezpieczne Media, b-Link, dialog z organizacjami konsumenckimi, Green IT, Telefon do Mamy oraz wolontariat pracowniczy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Społeczne zaangażowanie firmy musi mieć wymiar strategiczny, wiązać się bezpośrednio z jej działalnością. Tylko wówczas jest autentyczne i przynosi efekty. Bardzo się cieszę, że tak wiele projektów TP zostało docenionych, to dla nas satysfakcja i bodziec do dalszych działań. Wyróżnienia pokazują, że nasza strategia się sprawdza - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Wspierany ze środków unijnych projekt metodyki samooceny dobrych praktyk CSR zrealizowały wspólnie Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, firma doradcza Deloitte i NSZZ Solidarność. Jego celem było dostarczenie firmom praktycznej wiedzy służącej podniesieniu umiejętności planowania, realizacji, oceny i komunikacji działań CSR (Corporate Social Responsibility).

W badaniu wzięły udział firmy, liderzy polskiej gospodarki, które zgłosiły łącznie 94 praktyki CSR. Po analizie wytypowano 29 projektów z 20 firm, które uzyskały powyżej 20 punktów, na 23 możliwe. Wycena ta podlegała audytowi ekspertów firmy Deloitte.

Krótka informacja o wyróżnionych dobrych praktykach CSR Telekomunikacji Polskiej:
  • Bezpieczne Media - edukacja dzieci, rodziców i nauczycieli jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych mediów (internetu, telewizji, telefonu, itp.)
  • b-Link - darmowa aplikacja umożliwiająca osobom niesprawnym ruchowo pracę z komputerem i korzystanie z internetu za pomocą mrugnięć powiekami
  • Dialog z organizacjami konsumenckimi - wypracowane standardów i narzędzi współpracy z organizacjami konsumenckimi
  • Green IT - projekt zarządzania zużyciem energii elektrycznej i innych zasobów naturalnych dla infrastruktury technicznej i biur firmy
  • Telefon do Mamy - darmowe automaty telefoniczne na dziecięcych oddziałach szpitalnych, które pozwalają małym pacjentom na bezpłatny kontakt z bliskimi
  • W trosce o innych - program wolontariatu pracowniczego Grupy TP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...