20 kwietnia na żywo drugi mecz 1/2 finału MP

dodano: 2010-04-20 12:44 | aktualizacja: 2010-04-20 15:08
autor: Paulina Nietrzpiel | źródło: polsatsport.pl

Polsat Sport Extra Logo Podopieczne trenera Grzegorza Gościńskiego - Szczypiornistki SPR Lublin wróciły do rywalizacji o kolejne mistrzostwo Polski. W dobrym stylu pokonały w pierwszym meczu półfinałowym Piotrcovię Piotrków Trybunalski 33:25. Drugie spotkanie zostanie rozegrane już we wtorek 20 kwietnia br., o godz. 18:00 - na żywo w Polsacie Sport Extra.

Chociaż przyjezdne zapowiadały, że chcą sprawić niespodziankę to na parkiecie od początku dominowały gospodynie. Już po kilku minutach tablica wyników wskazywała rezultat 6:1 na korzyść miejscowych. Sabina Włodek i jej koleżanki w kolejnych fragmentach nie oglądały się za siebie i spokojnie kontrolowały sytuację.

Do przerwy lublinianki miały w zapasie siedem trafień (20:13). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i bezpieczna przewaga ani przez chwilę nie była zagrożona.

W końcówce miejscowe po rzucie Aliny Wojtas wygrywały nawet 32:22, ale tuż przed końcową syreną Piotrcovia zdołała jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

Tym samym zawodniczkom trenera Grzegorza Gościńskiego do występu w kolejnym finale brakuje dwóch wygranych.

W drugim półfinale również lepsze były gospodynie, bo Zagłębie Lubin pokonało Vistal Łączpol Gdynia 32:25 (15:10).

Obydwie zwycięskie drużyny w rywalizacji do trzech zwycięstw powadzą po 1:0; trzecie mecze rozegrane zostaną w Piotrkowie i Gdyni.

SPR Lublin - Piotrcovia Piotrków 33:25 (20:13)
SPR: Jurkowska, Sadowska - Danielczuk 1, Małek 5, Włodek 5, Marzec 4, Wolska 2, Repelewska 3, Rukaite 6, Skrzyniarz 1, Wojtas 4, Puchacz 2.