reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Retro Music Television w Czechach i na Słowacji

dodano: 2010-02-18 14:49 | aktualizacja: 2010-02-23 17:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

Retro Music TV W Czechach i na Słowacji rozpocząć nadawanie może kolejna telewizja muzyczna. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), na swoim ostatnim posiedzeniu, które odbyło się 16 lutego 2010 r., udzieliła licencji nowemu projektowi pod nazwą Retro Music Television. Wstępnie, start nowego kanału z muzyką retro planowany na wiosnę tego roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czeski regulator udzielił licencji satelitarnej praskiej spółce Hudební televize na program pod nazwą Retro Music Television. Licencja jest ważna przez 12 lat. Retro Music Television, jak sama nazwa wskazuje, będzie prezentować starsze teledyski z lat 60. - 90. ubiegłego wieku. Starsze klipy planuje także nadawać kanał Muzika CS spółki Film Europe.

Retro Music Television może wypełnić lukę na rynku i zaspokoić popyt telewidzów, którzy szukają kanałów muzycznych, takich jak brytyjskie The Vault czy VH1 Classic. Nie jest jeszcze jasne, jacy operatorzy będą rozpowszechniać Retro Music Television w swoich ofertach. Negocjacje podobno wciąż trwają.

Na czesko-słowackim rynku jest już kilka telewizji muzycznych w języku czeskim i słowackim, jednak żadna z nich nie koncentruje się na starszych utworach. Widzowie telewizji kablowej, satelitarnej i sieci IPTV mogą odbierać telewizję Óčko, słowacką muzyczną i interaktywną telewizję Music Box, gdzie o rotacji klipów decyduje głos publiczności, ale również stosunkowo nową telewizję Musiq1. W listopadzie ubiegłego roku, wystartowała czeska wersja MTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...