reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Abertis prezentuje telewizję z DVB-SH

dodano: 2010-02-15 19:59 | aktualizacja: 2010-02-16 16:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: abertis

Abertis Telecom Solaris Mobile, operator nowej hybrydowej satelitarnej i naziemnej sieci bezprzewodowej z siedzibą w Dublinie, bierze udział w Mobile World Congress 2010 w Barcelonie (15 - 18 lutego). Solaris Mobile wspierany jest przez Abertis Telecom w tworzeniu naziemnej sieci obejmującej większość Barcelony. Sygnały są odbierane z tej sieci i z satelity Solaris za pomocą telefonów komórkowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pokazy DVB-SH (Digital Video Broadcasting - Satellite services to Handhelds), usługi, która łączy w sobie korzystanie z sieci naziemnej i satelitarnej, są wynikiem współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i Ministerstwem Przemysłu. Agencje te zajmują się finansowaniem projektów odpowiednio FURIA (Futura Red Integrada Audiovisual) i J-Ortigia, umożliwiających odbiór sygnałów telewizyjnych w samochodach, łącząc sieci naziemną i satelitarną. Infrastruktura wykorzystywana przez Abertis Telecom obejmuje szereg urządzeń transportowych, wieżę RTV Torre de Collserola, pojemność satelity Eutelsat oraz szereg nadajników zainstalowanych w mieście i na terenie Fira de Barcelona (hala targowa). Abertis Telecom nadaje w ramach sieci kilkadziesiąt stacji radiowych i telewizyjnych głównych nadawców krajowych i międzynarodowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...