reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przetarg na rakietę, która wyniesie satelitę AzerSat

dodano: 2009-11-26 11:17 | aktualizacja: 2009-11-27 10:51
autor: Anita Dąbek | źródło: MI

Azerbejdżan Azerski Minister ds. Komunikacji i Technologii Informacyjnych, Ali Abasov, poinformował, że Azerbejdżan wybierze producenta rakiety nośnej, która wyniesie w przestrzeń kosmiczną pierwszego satelitę telekomunikacyjnego AzerSat. Minister powiedział: Obecnie zastanawiamy się nad trzema rakietami: rosyjskim Protonem (Khrunichev), ukraińskim Zenitem (Jużnoje) i Ariane (ESA).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zdaniem ministra, dokumenty przetargowe zostały wysłane do trzech producentów, a ministerstwo czeka na odpowiedzi od potencjalnych wykonawców zlecenia przed końcem roku. Zwycięzca przetargu zostanie podany do publicznej wiadomości w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2010 roku.

Począwszy od 1 stycznia, mamy trzy miesiące na podpisanie umowy z producentem rakiet nośnych - powiedział minister. Nie ujawniając ceny przetargu, Ali Abbasov podkreślił, że całkowity koszt satelity i rakiety to 200 mln dol. Należy zauważyć, że producent satelity zostały już wybrany. Jest to amerykańska firma Orbital. W przyszłym roku dojdzie do wyboru firmy ubezpieczeniowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

115 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

269 zł Więcej...
reklama